dzień dziecka w mechaniku 2016

Nie od dziś wiadomo, że Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu jest otwarty na świat. Uczniowie „Mechanika” wykazują się wiedzą dotyczącą współczesnych nurtów politycznych, kulturowych i społecznych istniejących w świecie. Starają się mieć do nich mądre podejście i nadają temu często artystyczną formę. Swoim zainteresowaniem Europą i światem dają wyraz uczestnicząc m. in. w eventach związanych z nauką języków obcych. 

W dniu 1 czerwca 2016 we wspaniałym ogrodzie „Mechanika” odbył się Dzień Języków Obcych. Gala „celebrytów” połączona z konkursem na najlepiej przebraną postać, degustacja potraw kuchni angielskiej, niemieckiej, francuskiej i rosyjskiej, kiełbaski z grilla, to niektóre z atrakcji Dnia JO pełnego wrażeń i świetnej zabawy. Uczniowie znakomicie wcielali się w znane postacie ze świata polityki, filmu, literatury, modelingu, muzyki, sportu, kultury i nauki. Z dowcipem, wdziękiem, kabaretowym i aktorskim talentem oraz inteligencją, dostrzegali cechy charakterystyczne znanych osób.

Gala była brawurowo prowadzona przez Aleksandrę Kozieł (Victoria Beckham) i Karola Wiktorowskiego (Tom Hanks).
„Smaki potraw danego kraju podkreślają kwintesencję jego kultury, przez co mogę lepiej zrozumieć mentalność danego narodu” (…) „Uczę się angielskiego, bo lubię słuchać The Beatles i chcę wiedzieć, o czym oni śpiewają”(…) „Znajomość języków obcych to okno na świat” – to niektóre z wypowiedzi uczniów, zachęcające do nauki języków obcych.
Podczas wydarzenia zostały świetnie uchwycone barwy życia w krajach, których języków uczą się uczniowie z „Mechanika”.

dzień dziecka w mechaniku 2016 2

Jury w składzie: Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka, v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut, opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Żurek, przedstawicielka SU Marlena Stach, przyznało trzy pierwsze miejsca za przedstawienie danego celebryty, które zajęli: Krystian Sioła (Robin Hood), Michał Kośmider (James Bond), Rafał Piwowarczyk (Sherlock Holmes). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Muzyka, taniec, śpiew, charakteryzacje uczniów, śmiech, kolorowe balony, flagi państw, przyjemne zapachy kuchni europejskiej, słodkie upominki dla klas, wspaniała zabawa przy równie pięknej, słonecznej pogodzie, tworzyły niezapomnianą atmosferę pikniku. Był to świetny upominek z okazji Dnia Dziecka.
Sponsorem imprezy była firma ZM „PLAST-MET Automotive Systems” Sp. z o.o .
Dzień Języków Obcych 2016 przygotowała Komisja Języków Obcych.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

{joomplu:59494}{joomplu:59486}{joomplu:59474}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze