zawody Nerka

Rodzinne wędkowanie do wspaniała okazja do świętowana Dnia Dziecka. Z zaproszenia na doroczne zawody wędkarskie dla dzieci nad wolbromską Nerką skorzystało blisko 40. małych miłośników wędkowania. Na tych zaś, którzy z różnych powodów nie mieli możliwości pójść na ryby czekała kolorowa kreda i dużo miejsca na artystyczne popisy.

Piękna pogoda i urokliwe otoczenie sprzyjały wędkarskiemu rodzinnemu piknikowi. Mali wędkarze mieli na turniejowy połów 2 godziny i choć to nie rywalizacja była najważniejsza, to wędkarski honor wymagał, aby przynieść na konkursową wagę jak najwięcej, choćby najmniejszych rybek, bo do wyniku liczył się każdy gram. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego i sportowego, które zapewniło grono niezawodnych sponsorów. Organizatorzy zawodów, Stowarzyszenie Wędkarskie „Nerka”, na czele z niezwykle aktywnym w różnorodnych działaniach Stanisławem Biernackim, zadbali także o pozostałych uczestników zabawy – wszyscy świętujący Dzień Dziecka milusińscy dostali słodkie upominki.

Po przeliczeniu zdobytych w zawodach punktów okazało się, że zwyciężczynią tegorocznego konkursowego wędkowania została Alicja Chmura, z wynikiem 4245 punktów (każdy punkt to 1 gram złowionych ryb). Drugie miejsce zajął Dominik Witos z wynikiem 3285 pkt, a na trzecim znalazł się Bartosz Marchaj, który złowił 2925 gramów ryb, wśród których znalazł się także, specjalnie nagrodzony pucharem ufundowanym przez radnego powiatowego Jana Łaksę, największy okaz zawodów – 42 centymetrowy leszcz.

Trójka zwycięzców, oprócz wybranych przez siebie nagród rzeczowych, także otrzymała  puchary, które wręczali burmistrz Adam Zielnik, prezes WSM Andrzej Kondziołka i prezes Stowarzyszenia „Nerka” Stanisław Biernacki. Pozostałe miejsca w rywalizacji wędkarskiej zajęli kolejno: Piotr Wołkowski z wynikiem 2510 pkt, Łukasz Duch – 2015 pkt, Bartek Malinowski – 1955 pkt,  Michał Duch – 1915 pkt, Aleksandra Kordaszewska – 1900 pkt, Artur Pałka – 1850 pkt, Oliwka Rolka – 1635 pkt, Emilia Gardeła – 1540 pkt, Aleksandra Wołkowska -1485 pkti  Artur Pałka 1850 pkt. Dla porządku informujemy, że złowione przez dzieci ryby trafiły z powrotem do wody, a uczestnicy zawodów z satysfakcją z osiągniętych sukcesów i dokumentacją zdjęciową będą oczekiwali na kolejne zawody, które już za rok…

{joomplu:59556}{joomplu:59546}{joomplu:59527}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze