Uczniowie klas pierwszych i czwartych Zespołu Szkół przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu od września będą się uczyć w klasach sportowych.  To pierwsza placówka w Olkuskiem, która będzie kształcić przyszłych sportowców.
Zgodnie z założeniami uczniowie czwartej klasy w ramach dodatkowych czterech godzin wychowania fizycznego w tygodniu mają się uczyć siatkówki, pływania lub piłki ręcznej. W klasie można będzie wydzielić dwie grupy i wybrać dwie z tych dyscyplin.

Najmłodsi uczniowie rozpoczną naukę w klasie sportowej.  W obu przypadkach ważne będzie zdanie rodziców. – Przy zapisywaniu dzieci do szkoły rodzice będą składać deklaracje dotyczące  udziału ich dzieci w zajęciach sportowych. Możemy też przyjmować dzieci spoza naszego obszaru. Na pewno w tych klasach przewidujemy  sporo zajęć na basenie. Nasze świetlice, głównie z uwagi na te klasy, od września będą dłużej otwarte – zapowiada dyrektor Zespołu Szkół, Tomasz Tomsia.
W tamtejszym Gimnazjum nr 1 na razie nie będzie klas sportowych, ale od września prowadzone mają być zajęcia fakultatywne w ramach dodatkowych godzin wf-u. Na pewno będzie to piłka siatkówka, być może także koszykówka.
Zespół Szkół ma odpowiednią bazę sportową. Poza dwiema salami gimnastycznymi i basenem są dwie bieżnie, kryta i otwarta oraz wielofunkcyjny orlik. Utworzenie klas sportowych to powrót do tradycji – przez lata funkcjonowały tu klasy o profilu piłki siatkowej i pływania.  – Od dawna docierały do nas sygnały od rodziców, którzy pamiętają o tradycjach sportowych szkoły, że ich dzieci chętnie uczyłyby się w takich klasach. Teraz to już możliwe – dodaje Tomasz Tomsia.
Klasy sportowe to kolejny krok w rozwoju sportu w szkołach w Olkuskiem.  Od dwóch lat w dziewięciu podstawówkach funkcjonują klasy usportowione. Na  dodatkowej  godzinie wychowania fizycznego dziewczęta uczą się piłki ręcznej, a chłopcy siatkówki. Efekty można oglądać podczas międzyszkolnych  turniejów w tych dyscyplinach. W czterech szkołach prowadzone są lekcje z piłki nożnej. W Szkole Podstawowej nr 2 dla młodszych dzieci z całego miasta prowadzona jest szkółka pływacka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze