sport siatka3

Przygotowujący się do finałowych rozgrywek zespół LKS – u Kłos rozegrał mecz kontrolny w Krakowie. Rywalem był szósty zespół II ligi Wawel Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem siatkarzy Kłosa 3:1 (19,-26,23,23 ).

W pierwszym secie nasi siatkarze mocną zagrywką odrzucili gospodarzy od siatki, co uniemożliwiało im wyprowadzenie skutecznych kontr. W drugim secie od samego początku gra była bardzo wyrównana, gdyż ambicja drugoligowców została mocno nadszarpnięta w poprzednim secie.W dalszym ciągu nasz zespół prowadził grę, stawiając na mocną zagrywkę i atak ze skrzydła. Jednak ostatnie dwie piłki należały do Wawelu.

W trzecim secie trener wprowadził do gry za Chachulskiego Mateusza Barczyka, a na rozegranie Kowalczyka. Jak się okazało, Barczyk (jeszcze junior) rozegrał bardzo dobry mecz. Prawie wszystkie ataki kończył skutecznie w boisku przeciwnika wykazując przy tym dużą rozwagę i przegląd sytuacji na boisku. Nasi zawodnicy cały czas prowadzili dwoma,trzema punktami i takie zwycięstwo „dowieźli” do końca seta. W czwartym secie trener Socha próbował różnych ustawień w zespole, wpuszczając na boisko całą dwunastkę zawodników. Podobnie jak w poprzednim secie popis skuteczności dał Barczyk.

Za tydzień nasz zespół ma uczestniczyć w finałowym turnieju o wejście do II ligi,gdzie rywalami naszego zespołu będą Stoczniowiec Gdańsk, Międzyrzec Podlaski i Bielawianka Bielawa. Dwa pierwsze zespoły z tego turnieju awansują do II ligi.