Powiat olkuski dołączył do realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Inicjatywa ta polega na dokształcaniu uczniów szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających oraz szkół policealnych dla młodzieży, aby w przyszłości łatwiej odnaleźli się na rynku pracy. Osoby uczęszczające do szkół kształcących w branżach: mechaniczno-mechatronicznej, budowlanej, informatyczno-elektronicznej, turystyczno-gastronomicznej, rolno-przetwórczej, społeczno-medycznej i usługowej będą mogły bezpłatnie poszerzyć swoją wiedzę na kursach z przedmiotów ścisłych, specjalistycznych i języków obcych oraz zdobyć certyfikaty podczas kursów specjalistycznych m.in. takich jak: rozszerzony kurs Auto-CAD-a, kurs kosmetyczny, podstawowy kurs spawacza lub kurs profesjonalnej obsługi klienta hotelowego.
Koordynatorem projektu jest Starostwo Powiatowe w Olkuszu, biuro projektu będzie się mieścić w Zespole Szkół nr 3, a rekrutacja odbędzie się 13 – 22 października w następujących szkołach:
- Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, ul. Górnicza 12, 32-300 Olkusz
2. Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 32, 32-300 Olkusz
3. Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu, ul. Legionów Polskich 1, 32-300 Olkusz
4. Zespół Szkół w Kluczach, ul. Zawierciańska 15, 32-310 Klucze
5. Zespół Szkół w Bukownie, ul. Kolejowa 30, 32-332 Bukowno
6. Zespół Szkół w Wolbromiu, ul. Skalska 18, 32-340 Wolbrom
7. Zespół Szkół w Trzyciążu, 32-353 Trzyciąż 72
8. Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, ul. Kochanowskiego 2, 32-305 Olkusz
W ramach projektu, oprócz prowadzenia zajęć edukacyjnych, zostaną wyposażone lub utworzone nowe specjalistyczne pracownie w wybranych zespołach szkół w naszym powiecie. Ponadto przewidziane są grupowe i indywidualne konsultacje w zakresie planowania kariery zawodowej.
„Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest projektem województwa małopolskiego, realizowanym w ramach działania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który będzie trwał od stycznia 2010 do końca 2014 roku. Budżet w skali regionu określono na 140 mln zł. Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
Chętnie przeczytam tę książkę, jestem ciekawy, czy wyłamuje się z charakterystycznego olkuskiego literackiego nurtu powszechnie zwanego „dziechciarzyzną”?! Może wreszcie będzie można coś sensownego olkuskiego poczytać?! Przeczytamy – ocenimy! 😉