konkurs tematyczny logo

Propagowanie wyższych wartości wśród młodzieży należy do priorytetowych zadań szkół. Jedną z owych wartości, o które dbać należy w sposób szczególny jest na pewno patriotyzm. Sposobem jego wzmacniania u młodych ludzi jest m.in. zgłębianie historii narodowej. Znakomitą okazją do propagowania wiedzy historycznej wśród uczniów są natomiast konkursy, które odpowiednio motywują ich do rozwijania zainteresowań.

14 listopada br. odbędzie się etap szkolny konkursu tematycznego ,,Taki to mroczny czas” – 70 rocznica Powstania Warszawskiego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu oraz Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Do konkursu, którego finał wojewódzki odbędzie się w marcu 2014 roku w olkuskiej „Czwórce”, zgłosiło się 90 szkół z terenu całego województwa, w tym 10 gimnazjów z powiatu olkuskiego. Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w powyższym konkursie wiązało się będzie z otrzymaniem przez ucznia dodatkowych punktów rekrutacyjnych do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Najlepsi młodzi historycy mogą liczyć również na atrakcyjne nagrody. Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy IV LO w Olkuszu przewidział także nagrody dla trzech najlepszych biorących udział w konkursie gimnazjalistów ze szkół powiatu olkuskiego.

 

Ponadto 29. listopada br. przypadnie rozstrzygnięcie szkolnego etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Poezja K. K. Baczyńskiego w malarstwie, rysunku i grafice” organizowanego przez IV Liceum również z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zwycięzcy także zostaną uhonorowani przez Małopolskiego Kuratora Oświaty dodatkowymi punktami rekrutacyjnymi.

Liczny udział gimnazjalistów w powyższych konkursach dowodzi, iż tematyka wojenna jest wśród uczniów zainteresowanych historią bardzo popularna i godna zgłębiana w kontekście przyszłej nauki w szkołach ponadgimnazjalnych.

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze