herb olkusza

Pierwszego października w Katowicach odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu Kryształy PR-u. Prestiżowe wyróżnienie w kategorii w kategorii Najlepszy film promocyjny otrzymała Gmina Olkusz. Jury doceniło film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście”, prezentujący najpiękniejsze zakątki naszego regionu.

– Kolejny raz nasze działania promujące Olkusz na zewnątrz są doceniane przez uznane gremium. Film promocyjny, doskonale znany również naszym mieszkańcom, osiąga znakomite wyniki oglądalności w internecie – zwłaszcza w mediach społecznościowych, dzięki czemu o olkuskich atrakcjach dowiadują się turyści z całego kraju. Wyróżnienie w kategorii najlepszy film promocyjny oznacza, że nasze działania są zgodne z najbardziej aktualnymi trendami w tym zakresie – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nagrody w konkursie Kryształy PR-u przyznawane były w kilku kategoriach: najlepszy film promocyjny, najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych, najlepsza kreatywna kampania promocyjna, najlepszy event społeczny, najlepsza gazeta miejska/biuletyn, najlepsza kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej. To właśnie w tej pierwszej kategorii wyróżnienie uzyskała Gmina Olkusz.

– Zwracaliśmy uwagę na to, czy te pomysły, które w samorządach macie pokazują coś unikatowego, wyjątkowego. One pokazywały to, co macie Państwo wspaniałego u siebie i to co jest tym zaproszeniem do waszego miasta – mówił w czasie gali Kryształu PR-u prof. Sławomir Smyczek, przewodniczący Kapituły konkursu.

Film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” swoją premierę miał w czasie tegorocznych obchodów Święta Srebra – Dni Olkusza. Od tego czasu został obejrzany w internecie dziesiątki tysięcy razy. Wyświetlany jest również grupom turystów i młodzieży szkolnej. Szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć go na dużym ekranie olkuskiego kina Zbyszek.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie, że film został zauważony w konkursie ogólnopolskim, zwłaszcza, że konkurował z dużymi agencjami reklamowymi. Ale to nie zasługa samego warsztatu i umiejętności, bo trafił mi się świetny materiał – piękne miasto Olkusz. Moja produkcja to spojrzenie nowego mieszkańca na to, co Olkusz oferuje. Minął rok odkąd się tu z rodziną sprowadziłem i ciągle odkrywam uroki naszego miasta i okolicy – mówi Marcin Kłysewicz, czyli Pan Pstryk, autor filmu.

Film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” dostępny jest na naszym profilu facebookowym oraz na youtube.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze