boisko zederman

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Przy Szkole Podstawowej w Zedermanie powstanie wielofunkcyjne boisko. Gmina Olkusz znalazła się na liście 58 samorządów, które zakwalifikowały się do pilotażowego programu „Małopolskie boiska”, realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Dzięki środkom Gminy Olkusz i uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 150 tys. zł mieszkańcy Zedermana będą mogli korzystać z nowego obiektu już od nowego roku szkolnego.

– Budowa boiska w Zedermanie była dla nas priorytetem inwestycyjnym w tym sołectwie. Mam nadzieję, że nowoczesny obiekt w sercu Zedermana stanie się popularnym miejscem spędzania czasu nie tylko przez uczniów szkoły, lecz także dla dorosłych mieszkańców, szukających ciekawych możliwości uprawiania sportu – komentuje burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik.

W planach jest budowa boiska wielofunkcyjnego: do piłki ręcznej o wymiarach 40×20 m, dwóch boisk do koszykówki o wymiarach 22×11,82 m, boiska do piłki siatkowej o wymiarach 18 x 9 m i boiska do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77×10,97 m. Całość zostanie pokryta nawierzchnią poliuretanową typu natryskowego, a pobocza zostaną wyplantowane i obsiane trawą.

– Jest to wspaniała wiadomość dla mieszkańców naszego sołectwa. Taki obiekt znacznie poszerzy ofertę czasu wolnego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Boisko wielofunkcyjne daje nam duże możliwości pod kątem organizacji nowych działań, zarówno integrujących mieszkańców, jak również przyczyniających się do ich rozwoju fizycznego – mówi Sabina Gęgotek, sołtys Zedermana i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Zederman, które bardzo aktywnie zaangażowało się w ten projekt.

Wartość całego projektu to 357 521,14 zł. Województwo Małopolskie dołoży do inwestycji 153 603 zł. Reszta zostanie pokryta z budżetu Gminy Olkusz. Zgodnie z zapewnieniami płynącymi z magistratu, inwestycja będzie gotowa do końca sierpnia tego roku.

– Boisko w Zedermanie jest kolejną w ostatnim czasie inwestycją infrastrukturalną w Gminie Olkusz, która znacznie zwiększy komfort prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Szczególnie cieszy, że nowe boisko będzie służyło najmłodszym mieszkańcom Zedermana już od nowego roku szkolnego. Tego typu inwestycje to inwestycje w dzieci i młodzież z Gminy Olkusz, co jest celem nadrzędnym – uważa Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

UMiG Olkusz

 

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MłodyobservatorZedermaniokGrek Zorba Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

[quote name=”Grek Zorba”]Gratulacje dla burmistrza Romana Piaśnika i Zedermana! Współpraca się opłaca.[/quote]

„Konia kują a żaba nogę podstawia”

observator
observator

Tak naprawdę to podziękowania nie należą się Piaśnikowi tylko marszałkowi województwa i sejmikowi, którzy uruchomili taki program. Bez tego nie było by nowego boiska w Zedermanie. Wstyd, że w ogóle tyle lat trzeba było czekać, żeby coś na boisku przy szkole wreszcie się zmieniło.

Zedermaniok
Zedermaniok

Wreszcie! Nie możemy się doczekać!!!

Grek Zorba
Grek Zorba

Gratulacje dla burmistrza Romana Piaśnika i Zedermana! Współpraca się opłaca.