boisko zederman

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Przy Szkole Podstawowej w Zedermanie powstanie wielofunkcyjne boisko. Gmina Olkusz znalazła się na liście 58 samorządów, które zakwalifikowały się do pilotażowego programu „Małopolskie boiska”, realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Dzięki środkom Gminy Olkusz i uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 150 tys. zł mieszkańcy Zedermana będą mogli korzystać z nowego obiektu już od nowego roku szkolnego.

– Budowa boiska w Zedermanie była dla nas priorytetem inwestycyjnym w tym sołectwie. Mam nadzieję, że nowoczesny obiekt w sercu Zedermana stanie się popularnym miejscem spędzania czasu nie tylko przez uczniów szkoły, lecz także dla dorosłych mieszkańców, szukających ciekawych możliwości uprawiania sportu – komentuje burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik.

W planach jest budowa boiska wielofunkcyjnego: do piłki ręcznej o wymiarach 40×20 m, dwóch boisk do koszykówki o wymiarach 22×11,82 m, boiska do piłki siatkowej o wymiarach 18 x 9 m i boiska do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77×10,97 m. Całość zostanie pokryta nawierzchnią poliuretanową typu natryskowego, a pobocza zostaną wyplantowane i obsiane trawą.

– Jest to wspaniała wiadomość dla mieszkańców naszego sołectwa. Taki obiekt znacznie poszerzy ofertę czasu wolnego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Boisko wielofunkcyjne daje nam duże możliwości pod kątem organizacji nowych działań, zarówno integrujących mieszkańców, jak również przyczyniających się do ich rozwoju fizycznego – mówi Sabina Gęgotek, sołtys Zedermana i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Zederman, które bardzo aktywnie zaangażowało się w ten projekt.

Wartość całego projektu to 357 521,14 zł. Województwo Małopolskie dołoży do inwestycji 153 603 zł. Reszta zostanie pokryta z budżetu Gminy Olkusz. Zgodnie z zapewnieniami płynącymi z magistratu, inwestycja będzie gotowa do końca sierpnia tego roku.

– Boisko w Zedermanie jest kolejną w ostatnim czasie inwestycją infrastrukturalną w Gminie Olkusz, która znacznie zwiększy komfort prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Szczególnie cieszy, że nowe boisko będzie służyło najmłodszym mieszkańcom Zedermana już od nowego roku szkolnego. Tego typu inwestycje to inwestycje w dzieci i młodzież z Gminy Olkusz, co jest celem nadrzędnym – uważa Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

UMiG Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Grek Zorba”]Gratulacje dla burmistrza Romana Piaśnika i Zedermana! Współpraca się opłaca.[/quote]

„Konia kują a żaba nogę podstawia”

observator
observator
6 lat temu

Tak naprawdę to podziękowania nie należą się Piaśnikowi tylko marszałkowi województwa i sejmikowi, którzy uruchomili taki program. Bez tego nie było by nowego boiska w Zedermanie. Wstyd, że w ogóle tyle lat trzeba było czekać, żeby coś na boisku przy szkole wreszcie się zmieniło.

Zedermaniok
Zedermaniok
6 lat temu

Wreszcie! Nie możemy się doczekać!!!

Grek Zorba
Grek Zorba
6 lat temu

Gratulacje dla burmistrza Romana Piaśnika i Zedermana! Współpraca się opłaca.