DSCF1483

W piątek, 27 kwietnia, już po raz dwunasty na hali sportowej MOSiR w Bukownie odbyła się Międzywojewódzka Olimpiada Sportowa „Od przedszkolaka do olimpijczyka”. W tym roku przebiegała pod hasłem „Na sportowo, czyli zdrowo”. W konkursowych zmaganiach wzięły udział dzieci z przedszkoli w Bukownie, Bukownie Starym, Podlipiu, Krzykawie, Bolesławiu, Żuradzie i Sławkowie.

Impreza rozpoczęła się wniesieniem olimpijskiej flagi oraz uroczystym zapaleniem olimpijskiego ognia, którego dokonali posłanka na Sejm Lidia Gądek, burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski oraz przedstawiciel jednej z drużyn biorących udział w olimpijskich zmaganiach, 6-letni reprezentant „Biedronek” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i prezentacji drużyn rozpoczęła się właściwa część imprezy, czyli rozgrywki sportowe. Zgodnie z regulaminem w zawodach wzięły udział dzieci 6-letnie, czyli z najstarszych grup przedszkolnych. W każdej konkurencji wystartowało 10 uczestników. W ramach tegorocznych zawodów mali sportowcy wzięli udział w następujących konkurencjach: sztafeta z szarfami, rzut woreczkiem do celu, sztafeta z pałeczką, piłka w tunelu oraz tor przeszkód. Inicjatorem imprezy było Miejskie Przedszkole w Bukownie.

DSCF1558

Wyniki XII Międzywojewódzkiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków:

I miejsce – „Odkrywcy” z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie
II miejsce – „Kreciki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie
III miejsce – „Żabki” z Przedszkola Sióstr Prezentek w Bukownie
IV miejsce – „Biedronki” z Przedszkola w Bolesławiu
V miejsce – „Pszczółki” z Przedszkola w Krzykawie
VI miejsce – „Kwiatuszki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie
VII miejsce – „Bursztynki” z Przedszkola w Sławkowie
VIII miejsce – ” Biedronki” z Przedszkola w Bukownie Starym
IX miejsce – „Żabki” z Przedszkola w Podlipiu
X miejsce – „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie
XI miejsce – „Krasnoludki” z Przedszkola w Żuradzie

DSCF1430

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i zasłużone medale, a wszyscy uczestnicy sportowych zmagań – nagrody indywidualne. Każdej drużynie wręczono również pamiątkowe dyplomy. Zwieńczeniem rywalizacji był uroczysty przemarsz wszystkich drużyn przy dźwiękach ballady „We are the Champions” zespołu Queen.
XII Międzywojewódzka Olimpiada Sportowa Przedszkolaków odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno.

{joomplu:75928}{joomplu:75924}{joomplu:75902}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze