plakat zaduszki

Od piątku do niedzieli w Galerii BWA przy ul. Szpitalnej odbywać się będą Zaduszki Jazzowe. Już po raz szesnasty na miłośników muzyki z początku XX wieku czeka prawdziwa artystyczna uczta.

Coroczne trzydniowe święto jazzu w Galerii BWA tym razem przypadło na termin 4-6 listopada. Przez cały weekend od godz. 18.00 ze swoją twórczością wystąpią uznane zespoły, śpiewać będą również wokalistki.

XVI Olkuskie Zaduszki Jazzowe rozpocznie formacja JazZoom w składzie: Marcelina Gawron (wokal), Katarzyna Zawieracz (gitara), Ewelina Serafin (flet poprzeczny, wokal), Vitalij Ivanov (piano, saksofon tenorowy), Paweł Kluba (bas) i Michał Peiker (perkusja). Muzycy pochodzą z Krakowa i grają ze sobą od sześciu lat. Liderką zespołu jest Katarzyna Zawieracz – kompozytorka i autorka tekstów. JazZoom koncertuje nie tylko w kraju, ale także i zagranicą, ma za sobą festiwale w Austrii i we Włoszech. Ich repertuar stanowi zgrabną fuzję jazzu, popu, swingu i bluesa.

Dzień później, w sobotę, także o godz. 18.00 przed publicznością wystąpi Jarosław Kaganiec – Trio. Instrumentalistów: Jarka Kagańca (piano), Wojtka Szwugiera (kontrabas) oraz Michała Hellera (perkusja) od strony wokalnej wesprze Magdalena Mędrala.

Natomiast na niedzielę zaplanowany został występ Katarzyny Radwańskiej (wokal) z Witoldem Chronowskim (gitara), Wojciechem Wachułką (pianino) i Bartłomiejem Szczepańskim (perkusja). Wspólnie pod nazwą „Natalie Cole&Nat King Cole Superior Jazz Concept” zaprezentują nowy muzyczny projekt – pełen radości i wzruszeń.

Bilety na każdy dzień Zaduszek Jazzowych w cenie 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe) dostępne są w siedzibie Galerii BWA przy ul. Szpitalnej 34. Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze