rajd wiosenny 2016 2

W piątek 20 maja 2016 roku już po raz 21. odbył się rajd wiosenny organizowany przez Koło Opiekunów SKKT przy ogromnej pomocy dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. W tej corocznej turystycznej imprezie wzięło udział 720 uczniów i 74 nauczycieli z 33 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących powiatu olkuskiego. Młodzież szła trzema trasami: z Klucz, z Bukowna oraz z Jaroszowca przez Rezerwat Pazurek i Rabsztyn. Na wszystkich trasach prowadzili młodych turystów przewodnicy z Klubu Przewodników „Ilkussia”: Grzegorz Czerwiński, Andrzej Datoń, Marian Odrobiński, Henryk Poczęsny, Henryk Witecki, a pomagali im nauczyciele z Koła Opiekunów SKKT. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz ratownicy medyczni. Na mecie rajdu czekali na turystów: Dyrektor SP 5 – Grażyna Kaziród, Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji – Andrzej Feliksik oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału PTTK w Olkuszu – Urszula i Jerzy Kiełtykowie.

rajd wiosenny 2016

 

Na miejscu czekały na uczestników pieczone kiełbaski, wspaniała zabawa na boisku szkolnym, był odpoczynek, tańce i jak zwykle konkursy. Tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „Patroni naszych szkół”. Uczniowie szkół podstawowych musieli wcześniej poznać sylwetki patronów szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z sylwetkami patronów gimnazjów olkuskich i I LO w Olkuszu. Wszyscy musieli wykazać się dodatkowo wiedzą o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej i wiedzą topograficzną. Najmłodsi turyści z klas I – III szkół podstawowych brali udział w konkursie sprawnościowym. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu: Julia Andronow, Dominik Taborowicz i Kamil Korczak, II miejsce zajęli: Kacper Ocieczek, Tomasz Tomsia oraz Bartek Bąchor ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a III miejsce – Emilia Gardeła, Hanna Kyć i Wiktoria Bogacka z SP nr 1 w Wolbromiu.

rajd wiosenny 2016 3

 

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych I miejsce zajęli: Aleksandra Cioch i Karolina Kądziołka z SP nr 5 w Olkuszu, II m. – Joanna Jurczyk i Amelia Porc ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku, III m. – Franciszek Baldy i Filip Słaboń z SP w Porębie Dzierżnej. Wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej najlepszymi byli uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu – Anna Nawara i Julia Tarchoł, II miejsce zajęli – Urszula Wadas i Przemysław Nocoń z IV LO w Olkuszu, III – Adriana Bierlet i Magdalena Cieślik z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Po rozdaniu nagród, dyplomów i podziękowań wszyscy turyści zadowoleni wrócili do domów.

Olga Gawron

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mikołaj Mikos
Mikołaj Mikos
8 lat temu

Czy ta pani Olga Gawron to jakaś nowa dziennikarka PO, czy jakaś rajdówa.

lisek
lisek
8 lat temu

[quote name=”kindersztuba”]ten pan zawsze taki elegancki, nawet w lesie w garniturku pod krawatem[/quote]
Przyjechał na 5 minut, żeby zdjęcie zrobili. To nie są ludzie od roboty, to są ludzie już od kilkudziesięcioleci, którzy na fotografiach najlepiej wychodzą a potem do samorządu i chyc na stołek.

kindersztuba
kindersztuba
8 lat temu

ten pan zawsze taki elegancki, nawet w lesie w garniturku pod krawatem