1

W piątek, 5 października 2018 roku, młodzież z olkuskich szkół podstawowych wyruszyła na XXIII Rajd Górski zorganizowany przez Koło Opiekunów SKKT/PTTK Olkusz. Trasa tegorocznego rajdu prowadziła w Beskid Mały na Groń Jana Pawła II i Leskowiec aby uczcić 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Byliśmy tam już w roku 2003 w 25 rocznicę oraz w 2008 – w 30 rocznicę.

W tegorocznym rajdzie uczestniczyło 501 turystów. Była to młodzież z 20 szkół powiatu olkuskiego i krakowskiego wraz z nauczycielami oraz przewodnicy i członkowie Klubu Przewodników „ILKUSSIA” – PTTK Oddział Olkusz: Urszula Słaby, Ewa Matyszkowicz, Olga Gawron i Andrzej Datoń. Całą grupę prowadzili przewodnicy beskidzcy: Jarek Konarski z PTTK Oświęcim oraz Andrzej Feliksik z „ILKUSSI”.

2

Trasa zaczęła się w Ponikwi, szliśmy szlakiem niebieskim na Groń Jana Pawła II, potem na Leskowiec. Tam, tradycyjnie wszystkie szkoły otrzymały dyplomy za udział w rajdzie i zdobyciu Leskowca. Schodziliśmy czerwonym szlakiem do Krzeszowa. Cały dzień wędrowaliśmy przy pięknej, słonecznej pogodzie i podziwialiśmy jesienne, górskie krajobrazy Beskidu Małego. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy wieczorem do domów.

 Olga Gawron – Koło Opiekunów SKKT/PTTK Olkusz

3

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze