1

W dniu 2 października 2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się spotkanie z pisarką, dziennikarką, artystą plastykiem i redaktor naczelną miesięcznika „Bolesławskich Prezentacji” – Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu – Panią Beatą Bazan-Bagrowską.

Pisarkę serdecznie przywitała v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1 d (31 osób) pod opieką pań: Iwony Rams i Małgorzaty Żurek.

„Urodziłam się po to, by pisać…” motto przewodnie twórczości Pisarki świetnie dało się wyczuć w całym spotkaniu. Autorka z wielkim zaangażowaniem i pisarską pasją czytała fragmenty swoich książek („Róże w coca-coli”, „Drzewo życia”, czytała i interpretowała swoją poezję, udzielała wskazówek jak pisać wiersze, dzieliła się z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich postaw i życia. 

3

Zachęciła słuchaczy do tworzenia własnej poezji i udziału w konkursie poetyckim „Bolesławska Jesień”. „Wiersz powinien przekazywać odbiorcy jakąś wartość ujętą w określoną formę poetycką. Może to być jakieś wspomnienie, ulotna chwila, życiowy moment. Ważne, żeby wiesz był trochę zaskakujący, ale żeby pisać, to trzeba czytać. Często pisze się pod natchnieniem chwili. W pisaniu najważniejsze są emocje. Trzeba coś samemu przeżyć i chcieć to przekazać drugiemu. Napisałam kiedyś wiersz („A oni szli…”) zainspirowana rzeczywistą sytuacją, na bilecie autobusowym. Dobrze jest najpierw tekst napisać ręcznie aby mieć kontakt ze swoimi emocjami a potem można „wklepać” go do komputera. Pisanie i czytanie wymaga koncentracji i wczuwania się w sytuację drugiego człowieka”- podkreślała Pisarka.

2

Uczniowie zadawali pytania, dotyczące pisarstwa Autorki, na które otrzymywali piękne i zaskakujące odpowiedzi.

Spotkanie zorganizowała Pani Iwona Rams w ramach realizowanego przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze