Trudne trasy i niesprzyjająca pogoda – tak wyglądały Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Bydgoszczy. Wśród ponad 800 startujących byli także olkuscy sportowcy.  Najlepszy zawodnik IKS-u „Olkusz” Bartosz Karoń na dystansie 8 km wywalczył 6. miejsce i tym samym zakwalifikował się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Teraz szlifuje formę na obozie przygotowawczym przed międzynarodowymi zawodami, które rozegrane zostaną 28 marca.

Na dystansie 4 km seniorów wysoką, czwartą lokatę zajął Tomasz Flis, startujący w barwach „Kłosa” Olkusz.  Juniorka Agata Ciempka w biegu na 6 km zajęła 41. miejsce.
Olkuscy zawodnicy startowali także w Tarnowie, na eliminacjach do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. Z każdej grupy kwalifikowało się 12 zawodników. Spośród podopiecznych trenera Kazimierza Chechelskiego awansowało trzech juniorów młodszych:  Karolina Ślęzak (6. miejsce na 2 km), Wioletta Nowak (12. miejsce na 2 km) i Kacper Bielat (6. miejsce na 3 km). W gronie młodzików na 1000 m 8. miejsce zajęła Patrycja Skręt, a 19. Kinga Byczek. Na dystansie 2 km w tej samej kategorii 4. miejsce przypadło Monice Kaliwodzie, 7. Jaśminie Wolczyńskiej, a 5. Krystianowi Czapli. W najmłodszej grupie Nikolas Czapla był drugi, a Olaf Czapla piąty.
W Tarnowie awans wywalczyła też trójka zawodników z „Kłosa” Olkusz. Są to: Artur Januszek (5. miejsce na 5 km), Mateusz Majcherkiewicz (12. miejsce na 3 km) i Aleksandra Mstowska (8. miejsce na 2 km).