Świąteczny nastrój, barwne przedstawienie i wspólne kolędowanie – tak wyglądały jasełka misyjne „Z całego świata do Ciebie przychodzimy”, jakie zorganizowano w Zespole Szkół Specjalnych w Olkuszu. Nie zabrakło też łamania się opłatkiem i tradycyjnych, wigilijnych potraw.

W tym roku do betlejemskiej szopki przybyli goście z całego świata: górale, Eskimosi, Japonki, Chinki, Murzyni, Szkoci, kowboje, Indianie i anioły. W jasełkowe role wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i Szkoły Podstawowej nr 2 z Olkusza, Zespołów Szkół Specjalnych nr 5 i 6 z Dąbrowy Górniczej oraz nr 7 z Będzina, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Zawiercia, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych  nr 1 i 5 z Częstochowy oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych z Dąbrowy Górniczej. Nad przebiegiem spektaklu czuwały nauczycielki: Anna Bróg oraz Monika Szwagierczak. Do wspólnej zabawy chętnie włączali się zaproszeni goście, śpiewając wraz z małymi artystami kolędy.

Po przedstawieniu wręczono nagrody dla laureatów VIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mój Anioł Stróż”. Spośród  97 uczestników wyłoniono czterech zwycięzców. Zostali nimi Mateusz Ziarko, Daniel Jachymiak, Roman Kapuściński i Barbara Golis. Nagrody dla młodych artystów ufundował ks. proboszcz parafii św. Maksymiliana w Olkuszu – Henryk Chmieła oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych – Jolanta Mędrek. 

– Spotkanie kolędowe to już nasza szkolna tradycja. Co roku gościmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół. W organizację imprezy zaangażowane jest całe grono pedagogiczne a przede wszystkim nasi uczniowie, którzy bardzo lubią występować – opowiada Jolanta Mędrek. Spotkanie kolędowe zakończono życzeniami przy opłatku. Wszyscy próbowali też świątecznych potraw przygotowanych w szkole przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Przysposabiającej do Pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cdn
cdn
10 lat temu

Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.

Ścisły
Ścisły
10 lat temu

Chciałoby się 😆 .
Z tym „całym światem” to delikatnie mówiąc lekka przesada :sigh: