1

Około 60 osób uczestniczyło w sobotnim Rajdzie Rowerowym im. Św. Jana Pawła II, który od kilku lat ma miejsce startu pod kościołem NMP Nieustającej Pomocy w Kluczach. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ organizowana była w 80.rocznicę powstania parafii w Kluczach i setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

2

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminny Klucze Norbert Bień, który razem z proboszczem parafii ks. Markiem Łabudą, pełnomocnikiem wójta Jarosławem Rakiem oraz Tomaszem Kowalkowskim i Adamem Małysą, głównymi organizatorami rajdu, przecinał wstęgę otwierając oficjalnie to wydarzenie (wszyscy wymienieni włączyli się także aktywnie w udział w rajdzie, wyruszając z licznym gronem jego uczestników w trasę po gminie Klucze).

3

Rowerzyści rozpoczęli rajd po krótkiej modlitwie przed kościołem w Kluczach. W trasie zatrzymywali się po drodze przy wszystkich kościołach na terenie gminy Klucze, by zapalić Znicz Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II i zmówić modlitwę. Rowerzyści zajechali także do Bydlina na boisko, gdzie odbywał się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i spotkanie ze sławami sportu – trenerem polskiej reprezentacji w latach 80. Antonim Piechniczkiem i byłymi piłkarzami Henrykiem Latochą i Tomaszem Kulawikiem.

Więcej zdjęć tutaj

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xionc Infułat
Xionc Infułat
6 lat temu

Zabobony w XXI mają się dobrze…