791 004

Czy przydrożna zieleń jest regularnie przycinana i koszona? Jeden z naszych Czytelników wskazał nam ostatnio miejsce, gdzie trawy skutecznie ograniczają widoczność kierowcom. Zarządca drogi przekonuje, że sytuacja jest opanowana.

– Od jakiegoś czasu wyjazd z osiedla Młodych na obwodnicę wymaga dalekiego wysunięcia auta, aby zobaczyć cokolwiek z lewej strony. Wykaszanie traw i innych chaszczy w pasie drogowym należy zapewne do służb wojewódzkich. Proszę o interwencję i przypomnienie im, że powinni utrzymywać stan dróg na bieżąco a nie czekać, aż ktoś o tym przypomni – napisał do nas jeden z Czytelników.

791 001

Utrzymaniem zieleni we wskazanym miejscu zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Na tego typu zadania ZDW ma podpisane wieloletnie umowy z wykonawcami. Jak się dowiedzieliśmy, trawa koszona jest dwu lub trzykrotnie w sezonie. – Wielokrotność koszenia zależy od potrzeb (np. czy lato jest mokre czy suche) i środków finansowych. W obecnej chwili trawa na całej długości obwodnicy nie utrudnia wyjazdu z ulic podporządkowanych, w tym z osiedla Młodych. Jedynym utrudnieniem i to w niewielkim stopniu są thuje, które rosną w dwóch rzędach. Korony tych drzew są budowy stożkowatej i ugałęzione do samej ziemi. Jednakże odległość od krawędzi jezdni jest na tyle duża, że nie powinno to stanowić zagrożenia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu – odpowiada główny specjalista ds. organizacji i informacji publicznej krakowskiego oddziału ZDW Roman Leśniak. Wraz z odpowiedzią otrzymaliśmy z ZDW zdjęcia wykonane kilka dni temu na obwodnicy.

791 003

Wszelkie uwagi na temat utrzymania przydrożnej zieleni przy wojewódzkich traktach można zgłaszać do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z siedzibą w Zabierzowie, pod nr tel.: 12/ 285 51 26, 12/ 285 51 96.

Jak oceniacie stan pasa zieleni? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl! 

Fot. ZDW Kraków

791 008

791 006

791 002

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PXT...popisKOLAinfo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolomansky
kolomansky

Trawa i inny badziew na fotkach ma 30, 40 a nawet 50 cm.. Niech Leśniak wrzuci fotkę swojego ogródka – też ma tam taki „bajzel” ?? Czy elegancko wykoszony trawnik 2x w tygodniu ??

Stachu
Stachu

[quote name=”kolomansky”]Trawa i inny badziew na fotkach ma 30, 40 a nawet 50 cm.. Niech Leśniak wrzuci fotkę swojego ogródka – też ma tam taki „bajzel” ?? Czy elegancko wykoszony trawnik 2x w tygodniu ??[/quote]
Chyba nie myślisz, że wszystkie pobocza będą koszone co tydzień aby utrzymać idealny trawniczek jak z pola golfowego :)))
Ludzie nie popadajmy w paranoje. Wyjeżdżając z ulicy Krasińskiego nigdy nie będzie idealnej widoczności w lewo gdyż jest tam opadający łuk drogi. A jeśli ktoś się zatrzyma i rozejży to napewno wszystko zobaczy. No chyba, że wygodniej włączać się do ruchu z rozpędu bez zatrzymywania 😉

kolomansky
kolomansky

[quote name=”Stachu”]
Chyba nie myślisz[/quote]
Myślę… 🙂 🙂
Nie popadamy w paranoję tylko chcemy aby dbano o te elementy drogi i pasa zieleni jak o swoje ( no może prawie).. Nikt nie wymaga co tygodniowego koszenia – wystarczy w razie potrzeby.. Ale trzeba pilnowac a nie czekać i mówić „dobra jest”..
A co do zatrzymywania się – jeśli jesteś kierowcą to wiesz, że stoi na wylocie z OM znak „STOP” i wiesz co oznacza.. Ci co się nie stosują do niego to twardziele.. Tylko podziwiać i czekać na świeże organy. 😆

info
info

Kilka tygodni temu widziałem jak trawę przy obwodnicy kosiła firma Piaśnika z Kosmolowa. Można się tylko domyślać po co powstał ten artykuł.

KOLA
KOLA

TRAWA JAK TRAWA ,ALE DRZEWKA W NIEKTORYCH MIEJSCACH OGRANICZAJA WIDOCZNOSC I TO JEST RYZYKOWNE!!

popis
popis

„Szli krzycząc: „Polska! Polska!” – wtem jednego razu
Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu
Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna
Szli dalej krzycząc: Boże! ojczyzna! ojczyzna!
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: Jaka?
(Przypowieści i epigramaty)
Niektórzy wielcy Olkusza na ustach mają piękne słowa „BÓG, Honor, Ojczyzna”, słowa Kościół , Krzyż nie są im obce, chcą ulepszać Polskę a nie widzą Olkusza. Jest takie miejsce w Olkuszu skwerek przy Biedronce a na nim Krzyż, którego już zza trawy nie widać. „Tylko pod tym Krzyże….. . „. Panie Pośle, Panowie Radni czy Wam nie wstyd????

...
...

Ostatnio jakoś długich weekendów nie ma i święto by się jakieś przydało.

PXT
PXT

[quote name=”…”]Ostatnio jakoś długich weekendów nie ma i święto by się jakieś przydało.[/quote]
Wstąp do policji. Będziesz świętował. 8)