Powiat

Pamiętacie, jak zachęcaliśmy Was do udziału w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”? Trwa już drugi etap, w którym internauci głosują na zgłoszone kandydatury w sześciu kategoriach. Na które atrakcje z terenu naszego powiatu można oddać swój głos?

Celem konkursu jest nagrodzenie i promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych w Małopolsce. Do tegorocznej edycji zostało zakwalifikowanych 101 różnorodnych miejsc w naszym województwie związanych z szeroko rozumianą turystyką.

W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” swój głos można oddać na Olkusz. Wśród „Najciekawszych szlaków turystycznych” znajdziemy Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz Olkuskie Szlaki Rowerowe. Z kolei w kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” znajdują się: „Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 2021” oraz „Weekendy w Rabsztynie w wehikule czasu”. Zainteresowani mogą także zagłosować na „Podziemny Olkusz”, Zamek Rabsztyn czy Park Rekreacyjno – Krajobrazowy „Silver Park”, które uczestniczą w konkursie w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”. Kolejna zgłoszona kandydatura z naszego powiatu to Kawiarnia „Zamek Rabsztyn” w kategorii „W gościnie”.

Zwycięzca kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 złotych. Laureaci oraz wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2022 roku.

Głosowanie trwa do 21 września.

– Nie bez powodu Małopolska to miejsce, w którym można zachwycić się wyjątkowymi krajobrazami, zabytkami a także aktywnie spędzić czas wolny. W ramach konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”, w oparciu o rekomendacje internautów po raz kolejny mamy okazję poznać nowe, ciekawe miejsca lub spojrzeć na znane nam już atrakcje z zupełnie innej perspektywy. Odkrywajmy wspólnie Turystyczne Skarby Małopolski – zachęca Iwona Gibas z zarządu województwa.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz lista z opisami kandydatur w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie konkurs.visitmalopolska.pl. Tam też poprzez specjalny formularz można oddać swój głos.

Po zakończeniu glosowania z jego wynikami zapozna się Kapituła Konkursu, która dokona także swojej oceny kandydatur. Zgodnie z regulaminem, laureatami zostaną kandydatury z największą łącznie liczbą punktów.

O tym, kto wygra, dowiemy się w październiku.

Trzecią edycję konkursu organizuje Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

fot. UMWM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze