sp ryczowek wakacje 2

W drugim tygodniu wakacji od 9-13 lipca chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryczówku uczestniczyli w zajęciach sportowych i artystycznych prowadzonych przez studentki-wolontariuszki z Elbląga w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zajęcia były prowadzone ciekawie, codziennie prowadzące zaskakiwały swoją pomysłowością i inwencją twórczą, przez co wzbudziły zainteresowanie uczniów wprawiając ich w dobry humor.  – To dobrze zorganizowana forma spędzania wolnego czasu dla dzieci –  powiedział jeden z rodziców.sp ryczowek - wakacje1 Koordynatorem projektu była Gabriela Ekiert, która wspierała w działaniach zaproszone wolontariuszki. W piątek, 13. lipca, odbyło się podsumowanie zajęć przy ognisku z kiełbaskami, podczas którego dzieci przedstawiały wcześniej przygotowane zabawy.

 

Uczestnicy zajęć ze łzami w oczach żegnali się ze studentkami. Dyrektor szkoły – Katarzyna Seweryn-Haberka już planuje wraz z Radą Rodziców zajęcia w zbliżonej formie dla uczniów w okresie ferii zimowych nowego roku szkolnego.

                                 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze