paragraf

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dzisiaj byłych dyrektorów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu i Sądu Okręgowego w Kielcach oraz ośmiu obecnych dyrektorów sądów apelacji krakowskiej. Taką informację zamieścił dziś rano na Twitterze Marcin Wąsik, sekretarz kolegium ds. służb specjalnych. Sprawa dotyczy również olkuskiego sądu.

Komunikat dotyczący porannych wydarzeń wydało Ministerstwo Sprawiedliwości: „W związku z dzisiejszymi zatrzymaniami dyrektorów krakowskich sądów w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o ich natychmiastowym odwołaniu. Odwołani zostają dyrektorzy: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu”. Minister podjął także decyzję o odwołaniu ze stanowiska Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie sędzi Beaty Morawiec, która w ocenie Ministra jako ówczesny zwierzchnik służbowy dyrektora, nie sprawowała odpowiedniego nadzoru nad działalnością administracyjną Sądu Okręgowego w Krakowie

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
6 lat temu

Wyobrażali sobie, że takie coś będzie nie do wykrycia. Zwłaszcze że pod samiutką „latarnią” u żony cezara.

Młody
Młody
6 lat temu

Mechanizm przestępstwa był banalny. Dyrektorzy sądów zlecali zewnętrznym firmom wykonanie prac, najczęściej bezwartościowych analiz i opracowań, płacąc za nie po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie były one wykonywane. A dyrektorzy sami dostawali od tych firm fikcyjne zlecenia na te same prace. Fikcyjne nie były tylko pieniądze, które na tym zarabiali. W sumie ponad 854 tysiące złotych – mówi Onetowi osoba znająca kulisy śledztwa.

Dla przykładu: dyrektor Sądu Rejonowego w Wadowicach Ryszard P. dostał od prywatnej firmy 4 tysiące złotych za „współpracę przy wprowadzaniu danych do systemu”. Ta sama firma podpisała umowę za to samo i na taką samą kwotę z dyrektorem Sądu Rejonowego w Olkuszu Mateuszem W. Z kolei dyrektor Sądu Rejonowego w Chrzanowie Mariusz B. przyjął 4 tysiące złotych za to, że przygotował „koncepcję procesów finansowych”.

a gdzie powinno
a gdzie powinno
6 lat temu

się zgłosić na jaki adres .jesteśmy ofiarami i zwyczajnie boję .nie daję wiary krak .ani olk.

echo
echo
6 lat temu

[quote name=”ipn”][quote name=”Antypis”]Odpowiadam piszącemu komentarze jako ipn.Chłopie ogarnij się poucz się trochę historii i nie wypisuj idiotyzmów.Popatrz kto jest „gwiazdą”prawa i sprawiedliwości w Sejmie .Komunistyczny prokurator oskarżający działaczy Solidarności z Podkarpacia i broniący księdza pedofila z Tylawy,a teraz twarzą w rozwaleniu TK i „autor”ustaw o „reformie”SN i KRS.Jeżeli dobrze wiesz co było w Jedwabnem to poczytaj co na ten temat mówił Kościół.Wołyń to inna bajka temat dla niezależnych historyków,a nie na dywagacje pisowskich historyków z ipn.Trochę więcej wiedzy,a nie jadu w wpisach.[/quote]
Znasz takie stare polskie powiedzenie ” Uderz w stół , a nożyce się odezwą ”?[/quote]

Uderz w stół a PO odezwie się.

ipn
ipn
6 lat temu

[quote name=”Antypis”]Odpowiadam piszącemu komentarze jako ipn.Chłopie ogarnij się poucz się trochę historii i nie wypisuj idiotyzmów.Popatrz kto jest „gwiazdą”prawa i sprawiedliwości w Sejmie .Komunistyczny prokurator oskarżający działaczy Solidarności z Podkarpacia i broniący księdza pedofila z Tylawy,a teraz twarzą w rozwaleniu TK i „autor”ustaw o „reformie”SN i KRS.Jeżeli dobrze wiesz co było w Jedwabnem to poczytaj co na ten temat mówił Kościół.Wołyń to inna bajka temat dla niezależnych historyków,a nie na dywagacje pisowskich historyków z ipn.Trochę więcej wiedzy,a nie jadu w wpisach.[/quote]
Znasz takie stare polskie powiedzenie ” Uderz w stół , a nożyce się odezwą ”?

ipn
ipn
6 lat temu

[quote name=”Antypis”]Odpowiadam piszącemu komentarze jako ipn.Chłopie ogarnij się poucz się trochę historii i nie wypisuj idiotyzmów.Popatrz kto jest „gwiazdą”prawa i sprawiedliwości w Sejmie .Komunistyczny prokurator oskarżający działaczy Solidarności z Podkarpacia i broniący księdza pedofila z Tylawy,a teraz twarzą w rozwaleniu TK i „autor”ustaw o „reformie”SN i KRS.Jeżeli dobrze wiesz co było w Jedwabnem to poczytaj co na ten temat mówił Kościół.Wołyń to inna bajka temat dla niezależnych historyków,a nie na dywagacje pisowskich historyków z ipn.Trochę więcej wiedzy,a nie jadu w wpisach.[/quote]
Jeżeli prawdę nazywasz idiotyzmem i uważasz ją za jad to gratuluję . Nie wiem czemu zakładasz , że jestem z PiS , ale się mylisz . Tam też nie są sami kryształowi ludzie , co dzisiaj udowodnił P. Jaki . Pytanie to od kiedy obrońcy PZPR-u słuchają co mówi Kościół ? Kościół też potrzebuje oczyszczenia ilu TW jest w Kościele ? Historię Wołynia znam bardzo dobrze i nie tylko z publikacji , ale przede wszystkim z historii własnej rodziny i Twój wpis jest mocno nie na miejscu.

niezależny
niezależny
6 lat temu

Mam pytanie do Antypis. Jesteś proPO, czy może wogóle anty POPiS jak teraz większość dawnych proPO-wców się określa? Coby się grubą krechą chcieli niby odciąć od całej polityki, bo to im nie wypaliło, tamto nie wypaliło. No to najlepiej udać dziewicę polityczną co to powyłączała telewizory, radia i nie czyta żadnej prasy, żeby se mózgu gównem nie zanieczyszczać?

Antypis
Antypis
6 lat temu

Odpowiadam piszącemu komentarze jako ipn.Chłopie ogarnij się poucz się trochę historii i nie wypisuj idiotyzmów.Popatrz kto jest „gwiazdą”prawa i sprawiedliwości w Sejmie .Komunistyczny prokurator oskarżający działaczy Solidarności z Podkarpacia i broniący księdza pedofila z Tylawy,a teraz twarzą w rozwaleniu TK i „autor”ustaw o „reformie”SN i KRS.Jeżeli dobrze wiesz co było w Jedwabnem to poczytaj co na ten temat mówił Kościół.Wołyń to inna bajka temat dla niezależnych historyków,a nie na dywagacje pisowskich historyków z ipn.Trochę więcej wiedzy,a nie jadu w wpisach.

...
...
6 lat temu

[quote name=”normalny”]Nie niszczcie i nie opluwajcie ludzi.[/quote]
Bardzo się z tym zgadzam, ale jest pewno ale… Co robić z tymi ludźmi co niszczą innych ludzi? Co prawda biologicznie to też ludzie, więc pasowało by dać im spokój. Ale ile niszczycielskiej energii można brać na klatę od takich ludzi i nie reagować na nią? Myślę że te biblijne 77 krotne przebaczenie krzywd jednak liczbowo trzeba wziąć dosłownie co to sztuki a nie jako symbol nieskończoności, gdy się ma do czynienia z empatyczną martwotą, (np. z porywaczem co po zainkasowaniu okupu i tak unicestwia zakładnika).

P X T
P X T
6 lat temu

[quote name=”normalny”]Przeraża mnie w Naszym społeczeństwie poziom nienawiści, niechęci i zazdrości wobec ludzi którym się zwyczajnie więcej chce i potrafią swoje plany wcielić w życie. Pamiętajcie o zasadzie domniemania niewinności. Nie niszczcie i nie opluwajcie ludzi.[/quote]
Jeśli się wciela plany w swoje życie to ok. nie widzę w tym nic złego. Jeśli się te plany wciela cudzym kosztem (choćby społecznym, już nawet nie pojedynczego indywidualnego bliźniego jak np wywalanie ludzi z mieszkań) to już budzi kontrowersje. Zasada domniemania niewinności? Hmm, no ciekawe, bo w moim przypadku nawet nie doszło do takiej zasady a do zasady świadomego przypisywania winy niezaistniałej i to metodą zeznania nieprawdy pod przysięgą i to uczynili tzw. stróże prawa. Tak więc jak widzisz kochaneńki „Normalny” do zniszczenia człowieka dążą z ramienia państwa sami przedstawiciele „zaufania publicznego” w imię nawet nie jakiegoś tam domniemania ale realizacji zwyczajnych statystyk „wcielanych w życie”, od których zależą pewnie ich prowizje i zapewne w połączeniu ze zwyczajnym odwetem za ośmielenie się stawiania im zarzutów przed spreparowaniem wersji odwetowej. Nie osądzam nikogo, nie wiem czy M.W. zasłużył do wrzucenia go do jednego wora. Niech inni to oceniają. Oczywiście po UDOWODNIENIU WINY CZARNE NA BIAŁYM. Ta nienawiść to pokłosie.

ipn
ipn
6 lat temu

Do bolka
Po pierwsze wypowiadając się na temat historii trzeba ją znać i nie z obcych mediów goszczących w Polsce i robiących ludziom z mózgu przysłowiową wodę.To co zrobił A. Kwaśniewski przepraszając za Jedwabne było napluciem Polsce w twarz . Niektórzy pomimo , że urodzili się w Polsce , mówią po polsku wcale nie czują się Polakami . Proszę pamiętać o ok. 200 tys. przybyłych tu z rozkazu Stalina na ruskich czołgach .Jedwabne nie było żadnym samosądem , to był mord Niemców na Żydach i są na to dowody , ale dlaczego śp. prezydent Kaczyński nie zgodził się na ekshumacje pozostaje zagadką.
Wołyń też nie był żadnym samosądem , Ukraińcy zwyczajnie sprzedali się Hitlerowi . Proszę poznawać historię i nie tylko tę z książek , a wtedy człowiek więcej rozumie co dzieje się wokół niego .

XYZ
XYZ
6 lat temu

[quote name=”PO”][quote name=”Halina”]Pani Violu,a nie dało się kawałek przejść pieszo do 'Siundu’ w Olkuszu i zapytać rzecznika co jest grane,a pani napisała artykuł jak POsłanka.[/quote]
Redaktorzy „Przeglądu Olkuskiego” to zwolennicy PO, o czym wiadomo od dawna.[/quote]
Rączka ,rączkę myje ,ta rasa propagandzistów bolszewicko-złodziejskich też musi coś w tej propagandzie działać,bo ojciec chrzestny POobsadzał tą w/w rasę w całym kółku adoracyjnym.

normalny
normalny
6 lat temu

[quote name=”protesty”]Po aresztowaniu Mateusza W. protesty mogą się nasilić, być może przed sądem w Olkuszu świeczki bedą palić całymi nocami.[/quote]

Przeraża mnie w Naszym społeczeństwie poziom nienawiści, niechęci i zazdrości wobec ludzi którym się zwyczajnie więcej chce i potrafią swoje plany wcielić w życie. Pamiętajcie o zasadzie domniemania niewinności. Nie niszczcie i nie opluwajcie ludzi.

antybolek
antybolek
6 lat temu

Jedwabne było samosądem (czyżby Niemcy tam byli nieobecni i nie mieli nic do powiedzenia), Wołyń też był samosądem – ponizsza wypowiedź „bolka” swiadczy o tym, ze przy jej pisaniu wyłączył myślenie.

antybolek
antybolek
6 lat temu

[quote name=”bolek”]Cytuję PO:
[/quote]”Redaktorzy „Przeglądu Olkuskiego” to zwolennicy PO, o czym wiadomo od dawna.[/quote]

Obowiązująca obecnie narracja i podział społeczeństwa na zwolenników PIS (tych dobrych, katolików, patriotów z dziada pradziada itd.) i zwolenników PO (tych złych, zdrajców, komuchów, sługusów opłacanych przez europejską żydokomunę Itd.) przyprawia mnie o torsje.
Po pierwsze: Polacy to nie tylko zwolennicy jednej lub drugiej opcji. To także miliony uczciwych ludzi urodzonych w Polsce, których ojczystym językiem jest język polski, którzy tu żyją, pracują płacą podatki i wychowują dzieci. To miliony ludzi którzy mają prawo do życia w demokratycznym kraju prawa i nie muszą się opowiadać ZA lub PRZECIW. I nie czyni ich to gorszymi Polakami.
Po drugie: określenie „zwolennik PO” najwięcej mówi o osobie która go użyła. No, ale żeby to zrozumieć to trzeba włączyć myślenie. A z tym jest słabo ostatnio u sporej części społeczeństwa…
Po trzecie: dzielenie społeczeństwa na przeciwstawne obozy poprzez tego typu wypowiedzi to prosta droga do samosądów typu Jedwabne lub Wołyń i setki innych miejsc zapisanych krwią na kartach naszej historii……..[/quote]
„Bolka” też przyprawia o troskę…

bolek
bolek
6 lat temu

Cytuję PO:
[/quote]”Redaktorzy „Przeglądu Olkuskiego” to zwolennicy PO, o czym wiadomo od dawna.[/quote]

Obowiązująca obecnie narracja i podział społeczeństwa na zwolenników PIS (tych dobrych, katolików, patriotów z dziada pradziada itd.) i zwolenników PO (tych złych, zdrajców, komuchów, sługusów opłacanych przez europejską żydokomunę Itd.) przyprawia mnie o torsje.
Po pierwsze: Polacy to nie tylko zwolennicy jednej lub drugiej opcji. To także miliony uczciwych ludzi urodzonych w Polsce, których ojczystym językiem jest język polski, którzy tu żyją, pracują płacą podatki i wychowują dzieci. To miliony ludzi którzy mają prawo do życia w demokratycznym kraju prawa i nie muszą się opowiadać ZA lub PRZECIW. I nie czyni ich to gorszymi Polakami.
Po drugie: określenie „zwolennik PO” najwięcej mówi o osobie która go użyła. No, ale żeby to zrozumieć to trzeba włączyć myślenie. A z tym jest słabo ostatnio u sporej części społeczeństwa…
Po trzecie: dzielenie społeczeństwa na przeciwstawne obozy poprzez tego typu wypowiedzi to prosta droga do samosądów typu Jedwabne lub Wołyń i setki innych miejsc zapisanych krwią na kartach naszej historii……..

PO
PO
6 lat temu

[quote name=”Halina”]Pani Violu,a nie dało się kawałek przejść pieszo do 'Siundu’ w Olkuszu i zapytać rzecznika co jest grane,a pani napisała artykuł jak POsłanka.[/quote]
Redaktorzy „Przeglądu Olkuskiego” to zwolennicy PO, o czym wiadomo od dawna.

protesty
protesty
6 lat temu

Po aresztowaniu Mateusza W. protesty mogą się nasilić, być może przed sądem w Olkuszu świeczki bedą palić całymi nocami.

obywatel
obywatel
6 lat temu

no to ludkowie,przyznawać się kto ile dał za „sprawiedliwy” wyrok? no bo skądś ta korupcja musiała się wziąć.

wolne sondy 2017
wolne sondy 2017
6 lat temu

[quote name=”józefJJJ”][quote name=”Mało wiedzy”]wczoraj słyszałem ze jakaś lokalna redaktorka tez jest w to zamieszana , czy ktoś wie o kogo chodzi ? i mówi sie ze to rodzina osoby „wysoko postawionej „[/quote]
O kogo? Bo ja nic nie słyszałem[/quote]
Skoro nie słyszysz ,to proponuję wizytę u laryngologa
A tak już serio,to zadajesz ciekawe pytania

nieufny
nieufny
6 lat temu

Ps. bez urazy, bez nazwisk, to tylko takie ogólne przemyślenia nie dotyczące żadnego konkretnego sądu bo 99,99% ludzi w sądach jest uczciwych…tylko nieliczne czarne owce psują reputację … 😉

nieufny
nieufny
6 lat temu

i jak tu ufać wymiarowi sprawiedliwości? Przecież tam powinni pracować tylko ludzie święci, świecący przykładem,bez cienia podejrzeń !
Gdy będę miał jakąś sprawę, ktoś mnie oszuka,napadnie, opluje, okradnie to się ubezpieczę, wynajmę ochroniarza, założę alarm i kraty w oknach albo machnę ręką ,zapomnę i będę żył dalej….mam iść z tym do sądu?….jakiego sądu? po co?
Przecież nawet w polskich sądach kradną 😀 :-* … normalka 😀 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

józefJJJ
józefJJJ
6 lat temu

[quote name=”Mało wiedzy”]wczoraj słyszałem ze jakaś lokalna redaktorka tez jest w to zamieszana , czy ktoś wie o kogo chodzi ? i mówi sie ze to rodzina osoby „wysoko postawionej „[/quote]
O kogo? Bo ja nic nie słyszałem

...
...
6 lat temu

[quote name=”qwertyu”]Brakuje już świeczek w Carefurze[/quote]
Pod cmentarzem jest mnogo punktów sprzedaży- konkurują. Wystarczy dla wszystkich „świętych”.

prośba do Nadrzędneg
prośba do Nadrzędneg
6 lat temu

Policji w Wolbromiu. Na komisariacie w Wolbromiu mam sprawę do zgłoszenia ale nie mogę rozwinąć bo co zaszłem zawsze siedział facet ze wsi Zasępec który rozwozi z baru wolbromskiegp niby picce i inne rzeczy barowe etc Pytam to jest wasz pomocnik kolega pracownik informator,Jaką rolę on tam pełni.długo mam czekać

Mało wiedzy
Mało wiedzy
6 lat temu

wczoraj słyszałem ze jakaś lokalna redaktorka tez jest w to zamieszana , czy ktoś wie o kogo chodzi ? i mówi sie ze to rodzina osoby „wysoko postawionej „

ipn
ipn
6 lat temu

Ktoś tutaj pytał czy funkcjonariuszom MO obniżają emerytury i nie wiem z jakich powodów komentarz został usunięty .Zwykłym milicjantom nie obniżają emerytur , ustawa dezubekizacyjna obejmuje tylko funkcjonariuszy SB , a powinna obejmować też TW , którzy pracując np. na kierowniczych stanowiskach współpracowali z SB , doczekali sowitych emerytur i ustawili całą rodzinę . Teraz na szczęście IPN udostępnia coraz więcej dokumentów. Dopiero teraz , niektórzy zaczynają rozumieć swoje sytuacje z przeszłości kiedy odkrywają , że ich przyjaciel , sąsiad był nie tylko zwykłym aparatem PZPR , ale też tajnym współpracownikiem SB .

jod
jod
6 lat temu

[quote name=”Pytalska”]Będzie wakat w „Res sacra mizer”?[/quote]
No nareszcie Maria J awansuje na szefową !!!

Antek
Antek
6 lat temu

[quote name=”kod”]kodowcy – kupujcie świeczki i pod sąd , bo zamknęli złodzieja.[/quote]
Żadne robactwo nie lubi jak mu się kamień odwala znad siedziby i promienie słoneczne oświetlą mroczne korytarze obnażając ich zawartość.

P X T
P X T
6 lat temu

Mój przypadek co prawda był banalny z punktu widzenia ciężaru gatunkowego, ale na jego podstawie już wtedy wyciągnąłem wnioski na temat mechanizmów działania tych „procedur” pewnej kasty. Co prawda sami sędziowie akurat mnie osobiście nie „podpadli” (może akurat trafiłem na przyzwoitych) ale cały ten aparat policyjno- prokuratorski nadawał się na szrot. Mimo banalności mojego przypadku, sposób działania tych kast już nie był taki banalny. Zepsuto mi ponad 2 lata, bo tyle czasu trwało ciąganie mnie pod zmyślonymi zarzutami, które miały tylko zagłuszyć moje zarzuty na temat przekroczenia uprawnień, a ciąganie to o charakterze zastraszania przeplecione z wizytami w szpitalach (uszkodzenie ciała podczas przekroczenia uprawnień) zakończyło się niczym. Niektórzy twierdzą, że to dobrze (bo nie doszło do zabójstwa, a mogło- jak w innych przypadkach np. Igora Stachowiaka).
Ale pytam, czy te służby istnieją po to aby obywatel się ich obawiał? Czy może po to aby czuł się bezpiecznie?
Może wreszcie chociaż dojdzie do zaniku tego przeświadczenia w społeczeństwie, wpajanego od lat że: „Z tą zasraną kastą się nie wygra, bo nie ma takiej możliwości, że nie bo nie”. Myślę że pan Ziobro robi dobrą robotę a, że jego metody są jakie są to tylko dlatego, że inaczej się nie da.

Pytalska
Pytalska
6 lat temu

Będzie wakat w „Res sacra mizer”?

Młody
Młody
6 lat temu

„Władza, złoto, chciwe ręce,
więcej, więcej, więcej, więcej …”

Niektórzy tak mają dlatego co jakiś czas Dobra Zmiana jest wskazana …

Palin
Palin
6 lat temu

Prosty scenariusz: najpierw spotkanie sędziów przy zielonym stoliku jak wyprowadzić kasę podsycane przekonaniem że PO nie straci władzy. Potem kradzież, następnie utrata władzy i ostatnia deska ratunku czyli pranie ludziom mózgów, że nowa władza robi zamach na sędziów.

kod
kod
6 lat temu

kodowcy – kupujcie świeczki i pod sąd , bo zamknęli złodzieja.

ipn
ipn
6 lat temu

[quote name=”…”]Ot i nadzwyczajna kasta i z naszego miasta.[/quote]
Wystarczy przypatrzyć się jaka to ”elyta” społeczeństwa , każdy pochodzi z rodziny gdzie mamusia lub tatuś byli aparatczykami PZPR , reszta była klasą niższą i taką to ” elytę ” wyhodował Naród .

...
...
6 lat temu

Ot i nadzwyczajna kasta i z naszego miasta.

qwertyu
qwertyu
6 lat temu

Brakuje już świeczek w Carefurze

Halina
Halina
6 lat temu

Pani Violu,a nie dało się kawałek przejść pieszo do 'Siundu’ w Olkuszu i zapytać rzecznika co jest grane,a pani napisała artykuł jak POsłanka.