cordis nobilis

Do końca listopada można zgłaszać kandydatów do IX edycji „Cordis Nobilis” – Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych. Od 2009 roku w ten sposób władze Olkusza wyróżniają związane z miastem osoby i organizacje działające na rzecz innych.

Nagrody Szlachetnego Serca są przyznawane przez burmistrza Olkusza w pięciu kategoriach: organizacja (dla organizacji pozarządowej za najwartościowsze przedsięwzięcie służące budowaniu wspólnego dobra), filantrop (dla darczyńców, sponsorów za finansowe wspieranie działalności społecznej), wolontariusz (dla osób stawiających pierwsze kroki w pracy społecznej), nauczyciel (za działalność na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, wykraczającą poza zwykłe obowiązki), osoba (za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz dobra innych).

Kandydatów mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, osoby prawne, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne (co najmniej dziesięć osób).
Formularze zgłoszeniowe są do pobrania na stronie magistratu www.umig.olkusz.pl oraz w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (pok. 305, tel. 32 626-01-55). Wnioski wraz z dokładnym uzasadnieniem danej kandydatury należy składać w Punkcie Informacyjno – Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze