rajd 4 żywiołów zima 2017 2

Ponad 120 śmiałków żądnych zimowych przygód zjawiło się na starcie dziesiątego już Rajdu Czterech Żywiołów. Ten jubileusz dziesięciu lat Stowarzyszenie Vajra (organizatorzy rajdu) będzie świętować podczas zaplanowanej letniej edycji wydarzenia. Nareszcie doczekaliśmy się zimowego Rajdu Czterech Żywiołów w prawdziwie zimowej scenerii. Czekaliśmy aż cztery lata i w końcu udało się zorganizować etap narciarski – cieszy się Sebastian Kołodziej, prezes Stowarzyszenia Vajra.

W tym roku można było wystartować na pięciu trasach na dystansach od 15 do 120 km. Trzy z przygotowanych tras miały rangę ogólnopolskiej rywalizacji: TP 50 w Pucharze Polski Pieszych Maratonów na Orientację i dwie trasy Adventrure Racing, gdzie zawodnicy rywalizowali o cenne punkty dla najlepszych zawodników i zawodniczek rajdów przygodowych w Polsce.
Uczestnicy „Czterech Żywiołów” musieli rowerem, pieszo i na nartach, za pomocą mapy odnaleźć punkty w terenie, a także wykonywać zadania specjalne, miedzy innymi zadania logiczne i czysto speleologiczne, takie jak wychodzenie po linie. W tym roku organizatorzy zafundowali zawodnikom nawet morsowanie.

rajd 4 żywiołów zima 2017 1

Już w dniu zawodów oraz po zakończeniu imprezy otrzymaliśmy liczne maile z pozytywnymi opiniami i podziękowaniami od zawodników. Jest to najlepsza zachęta do zorganizowania w przyszłości tego rodzaju aktywności – mówi Sebastian Kołodziej. – My również chcemy podziękować wszystkim, którzy pomagali nam na etapie organizowania rajdu i w trakcie zawodów. Dziękujemy także dyrektorom szkół w Bydlinie – Krzysztofowi Dąbrowskiemu i Pawłowi Milanowskiemu za umożliwienie zorganizowania tam bazy rajdu, a także panu wójtowi Norbertowi Bieniowi za patronat nad naszą imprezą.

Wyniki rajdu zanjdują się na stronie www.rajd.vajra.org.pl a na fanpage’u stowarzyszenia można obejrzeć galerie i relacje uczestników. https://www.facebook.com/Sport.przygoda.survival/
Filmik z rajdu mozna obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=y7bZpCDFnsQ

Zdjęcia opublikowane na naszej stronie pochodzą z materiału zamieszczonego przez Stowarzyszenie Vajra: https://www.facebook.com/Sport.przygoda.survival/

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze