swieca_male

39-letni Sławomir Świeca, były szkoleniowiec m.in. Grębałowianki Kraków i KS Tymbark, zastąpił na trenerskim stanowisku w IV-ligowej Spójni Adama Krygera. Świeca jako reprezentant myśli szkoleniowej młodego pokolenia posiada uprawnienia I klasy. Zanim zajął się nauczaniem futbolu, sam był jego pojętnym uczniem. Szerszej publiczności znany jest z występów w krakowskim Hutniku czy Sandecji Nowy Sącz.

Sławomira Świecę w Osieku zatrudniono po rezygnacji Adama Krygera. Kryger przejął opiekę nad zespołem w trudnym dla niego momencie. Spójnia przez wiele tygodni nie potrafiła wygrać meczu. Jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, trener rodem ze Śląska, odmienił oblicze drużyny, która wygrała cztery z siedmiu spotkań. Końcówka jesieni była już jednak znacznie gorsza i po dwóch wysokich porażkach 0:4 w Olkuszu i 0:3 w Sieprawiu, klubowi działacze postanowili dokonać kolejnej roszady.

W ostatnim czasie Świeca pracował w IV-ligowym Tymbarku. Wcześniej z powodzeniem prowadził Orkan Szczyrzyc (w 2006r. wygrał z tym zespołem tarnowską „okręgówkę”) oraz krakowską Grębałowiankę, z którą w 2010r. awansował do VI ligi.

Przygotowania do rundy wiosennej Spójnia rozpocznie w czwartek 12 stycznia, w hali olkuskiego MOSiR-u.

Fot: futbol.org.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
młody
młody
10 lat temu

kryzys a tu się zatrudnia trenerów, diety dla działaczy, imprezy na zakończenie sezonu itp.

Lolek
Lolek
10 lat temu

A to nie ćwięczek jest ich trenerem? 😆