pilkanozna

Niespełna miesiąc po zakończeniu piłkarskich zmagań w sezonie 2017/2018, futbolowa karuzela ponownie zacznie się rozkręcać. Premierowe emocje przyniesie rywalizacja w ramach I rundy Pucharu Polski.

Od samego początku gra o to krajowe trofeum nosi nazwę „Pucharu tysiąca drużyn”. Biorą w niej bowiem udział wszyscy chętni, niezależnie od poziomu rozgrywkowego. Przebijając się przez kolejne etapy, najlepsi z tych mało znanych dostąpią możliwości pojedynku z ekipami ze szczebla centralnego. Gra toczy się nie tylko o zaszczyty, ale i o pieniądze. Polski Związek Piłki Nożnej z roku na rok podnosi rangę Pucharu Polski, kusząc nie tylko atrakcyjną drabinką spotkań, ale i konkretnymi sumami dla zwycięzców zmagań na terenie województwa.

W Podokręgu Olkusz aspiracje większości drużyn nie sięgają aż tak wysoko. Pierwsze rundy ogólnopolskich rozgrywek klubowi działacze traktują towarzysko, jako mocniejsze przetarcie przed ligą, choć oczywiście na boisko wychodzi się po to, by wygrać. Najlepszym przykładem na to, że warto piąć się w lokalnej hierarchii jest KS Olkusz. IV-ligowcy w minionym sezonie doszli do półfinału PP w Małopolsce Zachodniej, przegrywając w nim dopiero po rzutach karnych z krakowskim Hutnikiem. Później ekipa ze Suchych Stawów w finale 3:1 pokonała LKS Mogilany zgarniając nie tylko okazałe trofeum, ale także możliwość sięgnięcia po 30 tysięcy złotych.

Kolejną edycję „Pucharu tysiąca drużyn” olkuszanie rozpoczną z wolnym losem, a więc na boisko wyjdą dopiero w drugiej rundzie. Łącznie do zmagań przystąpią 23 drużyny – od IV ligi, aż po B-klasę. Pierwsze mecze odbędą się już w najbliższą sobotę 28 lipca.

Terminarz I rundy PP w Podokręgu Olkusz:

28 lipca, godz. 17:00
LKS Błysk Zederman – LZS Stare Bukowno
ULKS Dłubnia Trzyciąż Jangrot – LKS Unia Jaroszowiec

1 sierpnia, godz. 18:00
KS Strażak Przybysławice – WKS Przebój Wolbrom

4 sierpnia, godz. 17:00
GLKS Przemsza Klucze – LKS Spójnia Osiek
ULKS Strumyk Zarzecze – KS Hetman Dłużec
ULKS Centuria Chechło – LKS Legion Bydlin

5 sierpnia, godz. 11:00 i 16:00
LKS Spartak Charsznica – GMLKS Piliczanka Pilica
LKS Leśnik Gorenice – LKS Prądnik Sułoszowa
LTS Ospel Wierbka – UKKS Orzeł Kwaśniów
LKS Promień Przeginia – SSSL Wielmożanka Wielmoża

Wolny los – KS Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze