sdzia

Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu informuje, że w dniu 27 stycznia o godz. 17:00 rozpoczyna się kurs kandydatów na sędziów piłkarskich. Aby dołączyć do grona rozjemców należy spełnić kilka wymagań. Pierwszym z nich jet wiek. Przyszły arbiter nie może mieć mniej niż 17, a nie więcej niż 32 lata.

Oprócz granicy wiekowej, od kandydata wymaga się również przynajmniej poprawnej kondycji fizycznej, a także znajomości podstaw futbolowych przepisów. Wzorem lat poprzednich spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w piątki. – W trakcie zajęć, adeptów sędziowania zapoznamy z 17. artykułami egzekwowanymi podczas gry w piłkę nożną – wyjaśnia Przewodniczący Kolegium Sędziów, Bolesław Ściepura. Zajęcia prowadzić będą olkuscy arbitrzy. Niewykluczone, że swoimi spostrzeżeniami i wiedzą podzielą się też rozjemcy z innych miast. Część teoretyczną (wykładową) zakończy egzamin pisemny ze znajomości przepisów. Później każdy z kursantów weźmie udział w egzaminie kondycyjnym na Czarnej Górze. Dopiero po zaliczeniu obu etapów, kandydat staje się sędzią próbnym. Praktyka zweryfikuje umiejętności poszczególnych osób. Wyróżniające się postacie mogą liczyć na szybkie przekwalifikowanie na sędziego rzeczywistego, a stąd już prosta – choć długa droga na salony polskiego gwizdka. – Najgorsze są początki, gdy od teorii trzeba przejść na boisko. Można szybko się zrazić, albo też i zarazić tą pasją – zgodnie podkreślają sędziowie. Nikt nie powiedział także, że profesja arbitra piłkarskiego jest jedynie męskim przywilejem. Na kursie mile widziane będą również kobiety.

W celu uzyskania informacji, wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Bolesławem Ściepurą, w siedzibie Podokręgu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43 lub pod numerem telefonu 32 / 645 42 39.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze