aaa orliki 2014

Podopieczni trenerów Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik” ciągle imponują. Mali piłkarze pokonują kolejnych rywali, a niektóre roczniki stają się nawet postrachem dla konkurencji. Niezwykle udanie prezentują się szczególnie 11-latkowie, choć jeśli spojrzeć w tabele, OKS nadaje ton właściwie wszystkim rozgrywkom, w jakich bierze udział.

Skoro padła już informacja o drużynie U-11, to warto na początku przyjrzeć się poczynaniom właśnie Orlików, którzy po awansie do ligi krakowskiej, bez przerwy potwierdzają swoją dominację, wygrywając w dwucyfrowych rozmiarach. W ostatnich dniach o sile młodych olkuszan boleśnie przekonali się ich rówieśnicy z Bronowianki. Krakowianie na własnym boisku przegrali z zespołem Sylwestra Brzezińskiego aż 0:18. To i tak nie rekord sezonu 2014/2015. Przed tygodniem w Zabierzowie OKS pokonał Sokoła Kocmyrzów aż 19:0! Do tej pory, tylko w jednym meczu „Słowicy” nie uzbierali dwucyfrówki (9:0 z Błękitnymi Modlnica). Olkuszanie zdecydowanie przewodzą tabeli nie tracąc nawet bramki. Równie efektownie radzą sobie 13-latkowie, grający na co dzień w olkuskiej lidze Młodzików. Po zwycięstwie 11:1 nad Victorią ostatnio przyszła rekordowa wygrana w Zedermanie 16:0.

Komplet zwycięstw na swoim koncie mają także gracze do lat 17, a więc Juniorzy Młodsi. Zespół Pawła Curyło wygrał wszystkie cztery mecze, choć za każdym razem musiał mocno się napocić, aby złamać opór defensywnie ustawionych rywali. Jak na razie udało się zarówno z Piliczanką, Giebłem i Bukownem, bowiem Bydlin mecz oddał bez walki, nie przyjeżdżając na Czarną Górę.

Do ostatniego weekendu mianem niepokonanych mogli również szczycić się Trampkarze, jednak drużyna U-15 prowadzona przez Marcina Sosińskiego uległa w Krakowie Prądniczance 2:4. Mimo pierwszych strat olkuszanie i tak znajdują się na szczycie klasyfikacji i jeśli utrzymają pozycję lidera do końca rundy jesiennej, to od marca zagrają z jeszcze bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Optymistyczne wieści dochodzą również z obozu 9-latków, którzy szybko pozbierali się po porażce z Niegoszowianką, ogrywając w Proszowicach tamtejszą Nową Proszowiankę (7:0) i Bronowiankę Kraków (5:1).

Ostatni weekend nie sprzyjał jedynie najstarszej drużynie Słowika, a więc Seniorom. Niedawny wicelider Klasy B przegrał w Łobzowie z Olimpią 1:4 i kosztem właśnie tej ekipy olkuszanie spadli na trzecie miejsce w tabeli.

– Jesień nam sprzyja. Oby ta dobra seria nie opuściła nas w kolejnych tygodniach – mówi prezes OKS-u, Jarosław Konieczny. – Już teraz możemy się cieszyć z liderowania tabelom, a przecież do zimy zostało jeszcze trochę czasu. To szansa na kolejne punkty, ale i zajęcia treningowe, które mają nieocenioną wartość w osiąganiu tak korzystnych wyników – dodaje z satysfakcją klubowy koordynator, Rafał Pięta.

Ciągle można dołączyć do klubu będącego kuźnią młodych piłkarskich talentów. Wystarczy mieć od 5 do 35 lat i czuć ochotę spróbowania swoich sił na boisku. 513 010 334 – pod tym numerem telefonu znaleźć można więcej szczegółów. Pomocą w zdobyciu informacji o klubie służy także strona internetowa: www.slowikolkusz.futbolowo.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze