aa polskie kolegium sedziow

Jeśli nie jest ci obce środowisko piłkarskie i czujesz się na siłach aby zacząć rozstrzygać sporne sytuacje na boisku, to z pewnością jest to propozycja dla ciebie! W czwartek 16 stycznia w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43, odbędzie się pierwsze spotkanie z kandydatami na sędziów piłkarskich.

 

Rola boiskowego rozjemcy nie należy do najłatwiejszych. To właśnie sędzia czasem staje się głównym aktorem meczu, a przyczyn tego jest naprawdę wiele; niekoniecznie musi przecież źle wykonywać swoje obowiązki. – Bo jak nie wiadomo na kogo zrzucić winę za przegrane spotkanie, najłatwiej znaleźć kozła ofiarnego, czyli sędziego – mówi Paweł Dębciuch, Prezes olkuskiego Kolegium Sędziów. – Ale spokojnie… zdecydowanie więcej jest plusów w naszej pracy. Stoimy przecież na straży przepisów i gry z duchem fair play. I choć nie jest łatwo, to jednak satysfakcja gwarantowana – dodaje przewodniczący.

Rzeczywiście przepisy gry w piłkę nożną to jedno, a boiskowa rzeczywistość to drugie. Nie mniej warto spróbować, bo może okazać się, że czarny trykot zarazi do tego stopnia, że przygoda z gwizdkiem potrwa nie rok, a kilkanaście lat. Kandydaci na sędziów powinni mieć ukończone 18 lat i posiadać wykształcenie średnie. Sportowa sylwetka oraz umiejętność radzenia sobie w stresowych sytuacjach to kolejne cechy przydatne do pracy na murawie. Spotkania szkoleniowe zaczynają się w czwartek 16 stycznia i prowadzone będą cyklicznie. Więcej informacji na temat zimowego kursu w siedzibie Podokręgu, a także pod numerem telefonu: (32) 645 42 39.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze