aaa otpn2014

Rekordowa liczba 30 zespołów wzięła udział w eliminacjach do fazy finałowej Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Halowej, jakie w ostatni weekend odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Z tej licznej grupy wyłonionych zostało ośmiu finalistów, którzy w najbliższą niedzielę powalczą o prymat w regionie. Wiadomo na pewno, że tytułu zdobytego dwa lata z rzędu nie obroni drużyna Financity. Krakowianie w meczu pełnym emocji, decydującym o awansie z grupy E, 1:3 ulegli ekipie Vera Luccii.

 

Ta nieco anonimowa nazwa szybko przestaje być nieznajoma, biorąc pod uwagę jacy zawodnicy ją reprezentują. Bo o ile w zdecydowanej większości uczestnicy olkuskich zmagań na parkiecie są amatorami, to w zespole, którym jako kapitan dowodzi ubiegłoroczny król strzelców imprezy Sławomir Duda, występują piłkarze I-ligowego GKS-u Katowice. Obok Dudy na boisku zaprezentowali się również Robert Widawski, Alan Czerwiński, Dominik Sadzawicki, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak i Damian Duda. Tylko nieco gorzej po rundzie eliminacyjnej wyglądają gracze z Cropp Teamu i Drewnianych Magików, którzy przez zmagania grupowe również przeszli niczym błyskawica.

Grono finalistów tegorocznego turnieju uzupełniają: Kinder Mafia, Furrora, Kosmonauci, Wojownicze Żółwie Ninja oraz Stalprofil. Cała ósemka od samego rana w niedzielę, 19 stycznia, powalczy o tytuł mistrzowski. A grać jest o co, bowiem na drużyny, które zajmą miejsca na podium, oprócz pucharów i medali, czekają też inne nagrody. Wśród wszystkich uczestników rundy finałowej zostaną wyłonieni najlepsi: strzelec, bramkarz oraz zawodnik.

Początek niedzielnych zmagań zaplanowano punktualnie na 9 rano. Przed godz. 15 powinniśmy już znać tegorocznego triumfatora halowych rozgrywek. Organizatorem turnieju jest MOSiR Olkusz. Towarzyszy mu również olkuski Podokręg Piłki Nożnej.

Fot. MOSiR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o