sedzia pilkarski

Roberto Rosetti, Cuneyt Cakir, Tomasz Musiał – kojarzysz te nazwiska? Jeśli tak, to już jesteś na dobrej drodze, bo znajomość tych postaci oznacza, że wiesz czym jest praca sędziego piłkarskiego. Kolegium Sędziów Olkusz zaprasza do siebie na kurs, po którym kandydat będzie miał szansę zostać arbitrem.

W każdej zimowej przerwie KS Olkusz organizuje serię spotkań, która po trzech miesiącach wyłania kandydatów na sędziów i sędziów próbnych. Do grona tych pierwszych trafiają osoby, które nie są pełnoletnie, natomiast ci drudzy rozpoczynają swoją przygodę z gwizdkiem od najniższych poziomów rozgrywkowych, także tych młodzieżowych. Postępy czynione na boisku dadzą możliwość kolejnych awansów. Choć to uda się tylko nielicznym, warto spróbować. Pierwsza okazja nadarzy się już 21 stycznia. Wtedy to o godz. 17:00 w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43 rozpocznie się cykl spotkań szkoleniowych, które po około trzech miesiącach zakończą się egzaminem pisemnym i kondycyjnym. Podczas kursu wszyscy adepci sędziowania meczów piłkarskich poznają przepisy gry, a także nauczą się podejmowania decyzji w stresowych sytuacjach.

Najbliższy kurs skierowany jest do osób w wieku 16-50 lat. Przyjęło się, że futbol to typowo męska dyscyplina sportu, ale to wcale nie oznacza, że zaproszenie nie obejmuje również kobiet. Wręcz przeciwnie. 

Wymagania od kandydatów nie są duże. Należy mieć ukończoną szkołę średnią (bądź zaświadczenie o pobieraniu nauki w szkole kończącej się maturą) oraz nieposzlakowaną opinię w społeczeństwie. Potrzebne jest też zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do czynnego sędziowania. Koszt kursu wynosi symboliczne 50 zł.

Zgłoszenia przyjmuje Joanna Ściepura (tel. 691 364 136, mail: asiksciepura@wp.pl) oraz referent szkolenia Sławomir Tomczyk (tel. 660 760 187, mail: slawo85@gazeta.pl).

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments