kinga seweryn

1 czerwca, a więc w szczególnym dniu dla wszystkich dzieci, z Polskiego Związku Piłki Nożnej do 80 młodych zawodniczek z całego kraju rozesłano powołania na Letnią Akademię Młodych Orlic. Wśród piłkarek z roczników 2007, 2006 i 2005, które w lipcu wezmą udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Gniewinie, po raz trzeci znalazła się Kinga Seweryn, bramkarka olkuskiego Słowika.

13-letnia Kinga w tym roku trafiła do kadry jako jedna z ośmiu zawodniczek z całej Małopolski. Oprócz niej podczas wakacji nad Bałtyk pojadą dwie piłkarki krakowskiego Progresu, jedna zawodniczka Cracovii oraz cztery dziewczyny z UKS Trójka Staszkówka Jelna.

– Po raz kolejny z Warszawy dotarły do nas bardzo miłe informacje. To powołanie do efekt ciężkiej pracy Kingi na treningach, także tych indywidualnych. Serdeczne gratulacje również dla rodziców, od zawsze mocno wspierających rozwój swojej córki – komentuje decyzję selekcjonerów PZPN Rafał Pięta, opiekun kadrowiczki w Słowiku.

Dla Kingi Seweryn powołanie na Letnią Akademię Młodych Orlic nie jest żadną nowością. 13-latka ma już bowiem za sobą udział w dwóch podobnych wakacyjnych zgrupowaniach, jak również w tegorocznej, premierowej zimowej edycji AMO. Do tego trzeba również dołożyć regularne występy w reprezentacji województwa małopolskiego.

Młoda kadrowiczka z Olkusza sukcesy na boisku udanie łączy z tymi w szkole. Co roku z klasy do klasy w SP nr 5 przechodzi ze świadectwem opatrzonym czerwonym paskiem. Kinga jest także duszą towarzystwa o wielu innych pasjach. To kolejny dowód na to, że sportowe sukcesy nie biorą się znikąd.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze