1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu to Szkoła dająca uczniom wiele możliwości zawodowych. Jest niezastąpionym spoiwem harmonijnie łączącym pracodawców z uczniami – przyszłymi pracownikami.

Spełnia potrzeby konkretnych przedsiębiorstw oraz aspiracje zawodowe młodzieży i dorosłych. Należy do najstarszych a zarazem do najnowocześniejszych szkół w Polsce. To Szkoła inna niż wszystkie, rozwijająca się równolegle do wymagającego rynku pracy. Kto raz był w „Mechaniku”, ten z pewnością znalazł inspirację do swojego  życia zawodowego tak, aby wykonywać w swojej przyszłej pracy to, co się najbardziej lubi.

 

2ZS Nr 1 proponuje bardzo bogatą ofertę edukacyjną ściśle powiązaną z gospodarką. W trakcie nauki młodzież może ukończyć kursy kwalifikacyjne dające możliwość zmiany zawodu. Oprócz interesujących zajęć zapewniających praktyczne umiejętności zawodowe, Szkoła gwarantuje wiele atrakcji i dobrą zabawę.

3Motywuje do podejmowania nauki, co jest szczególnie ważne dla gimnazjalistów. To z myślą o nich, w dniu 26 kwietnia 2016 r. został zorganizowany w ZS Nr 1 Dzień Otwarty. „Wkrótce podejmiecie ważne, nieodwracalne decyzje związane z przyszłością. Mam nadzieję, że zajęcia i różne formy aktywności w „Mechaniku”  przyczynią się do właściwego wyboru Waszej drogi życiowej” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 mgr inż. Aldona Nowicka, witając uczniów klas trzecich gimnazjów.

4Podczas zajęć prowadzonych w laboratoriach, zwiedzający mieli możliwość praktycznie zapoznać się z takimi dziedzinami wiedzy, jak m. in. architektura krajobrazu, logistyka, robotyka, metalurgia, elektronika, elektryka, mechanika samochodowa, diagnostyka, geodezja, energetyka odnawialna.

5

Warsztaty w blokach tematycznych zgodne z zainteresowaniami, piknik, fitness, siłownia, jazdy próbne, stoiska pracodawców, pokazy florystyczne, kosmetyczne i masażu, konkursy, loteria to niektóre z atrakcji zorganizowanych dla gimnazjalistów.  Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów – pracodawców współpracujących ze Szkołą w ramach umów partnerskich. Są to firmy: PWG „KRAKSERVIS” Sp. z o.o., ZM „PLAST-MET Automotive Systems”  Sp. z o.o., ZUP „CERTUS” Sp. z o.o., ZGH Bolesław, „ES System K”,  RM INSTAL. Dwie ostatnie firmy patronują nowemu, przyszłościowemu kierunkowi Technik chłodnictwa i klimatyzacji. Dzięki współpracy z tymi firmami, uczniowie mają duże możliwości zawodowe m. in. stypendia, praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne realizowane w przedsiębiorstwach, płatne staże wakacyjne, miesięczne stypendia od 250 do 400 zł., gwarancję zatrudnienia po ukończeniu Szkoły, finansowanie nauki na studiach. Będzie podpisana umowa o współpracy z firmą „ANTRANS Group”  Sp. z o. o. dotycząca zawodu Technik logistyk.

6

Koordynatorkami Dnia Otwartego 2016 były panie: mgr Dagmara Chorzępa i mgr Edyta Dołęga.
„Mechanik” serdecznie zaprasza gimnazjalistów do skorzystania z jego oferty edukacyjnej. 

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

{joomplu:58047}{joomplu:58028}{joomplu:57995}

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze