61 okr ep fot1

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski od wielu lat jest największym i najważniejszym w kraju wydarzeniem propagującym sztukę żywego słowa wśród młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych, a także stwarzającym okazję do konfrontacji ich talentów. Długą tradycję ma też udział olkuszan w OKR.

Eliminacje powiatowe rokrocznie odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu. Przesłuchania w ramach 61. edycji tego konkursu przeprowadzone zostały w naszym mieście 23 lutego 2016 r.

 

Eliminacje powiatowe 61. OKR tradycyjnie już zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Uczestników tegorocznych zmagań oceniali: dr Przemysław Kania – aktor, reżyser i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Adam Radosz – aktor, instruktor teatralny i dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec oraz Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

61 okr ep fot2

Po obejrzeniu i wysłuchaniu 21. wykonawców jury postanowiło przyznać w kategorii poezja śpiewana dwie pierwsze nagrody i nominacje do dalszego etapu dla Klaudii Piątek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz Rafała Gałki reprezentującego II LO w Olkuszu i Ognisko Muzyczne „DodiArt”. Ponadto wyróżniona została Karolina Paś z I LO w Olkuszu.

Z kolei w kategorii recytacji pierwszą nagrodę i nominację do kolejnych eliminacji zdobył Mateusz Zoń, uczeń I LO w Olkuszu. Jurorzy wyróżnili też Darię Łaskawiec z I LO w Olkuszu.

W kategorii wywiedzione ze słowa nagród i wyróżnień nie przyznano.

61 okr ep fot3

Eliminacje rejonowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia 2016 r. w Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie, zaś przesłuchania szczebla wojewódzkiego w dniach 28 i 29 kwietnia 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Naszym reprezentantom życzymy sukcesów podczas kolejnych etapów.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, a organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej wraz z lokalnymi i wojewódzkimi instytucjami kultury.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze