mok pow konk recyt sp i gmin fot1

Rokrocznie wiosną w olkuskim MDK młodzi recytatorzy trzykrotnie konfrontują swe talenty. Pierwszą ku temu okazją są eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który tego marca odbywał się już po raz sześćdziesiąty. Po tych zmaganiach uczniów szkół ponadgimnazjalnych na scenie stanęli młodsi adepci sztuki żywego słowa. 6 i 7 maja wyłonieni zostali najlepsi spośród pretendentów do nagród Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z olkuskich „podstawówek” i gimnazjów. Dwa tygodnie później zaprezentowali się na finałowych przesłuchaniach wraz ze zwycięzcami eliminacji w innych miejscowościach naszego powiatu.

Oceniało ich jury w składzie: Adam Radosz – dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, aktor i instruktor teatralny, Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec oraz Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Tym razem wysłuchali 34. prezentacji.

W kategorii „poezja śpiewana” I nagroda nie została przyznana, II nagrodę zdobyła Aleksandra Duda z Gimnazjum nr 1 w Bukownie, zaś Julia Zalewska ze Szkoły Podstawowej w Chechle została laureatką III nagrody. Ponadto jury wyróżniło Julię Sojkę ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie i Patrycję Krymulę z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu.

mok pow konk recyt sp i gmin fot2

Najlepszą recytatorką wśród uczniów szkół podstawowych okazała się Emilia Prządo ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu. II nagrodę zdobyła Maria Sioła z SP w Zawadzie, zaś III nagrodę – Maria Rolka z SP w Gołaczewach. Wyróżnieni zostali: Jakub Salwiński z SP nr 9 w Olkuszu, Mateusz Pielka z SP w Zarzeczu, Paulina Koza z SP nr 9 w Olkuszu i Filip Nowak z SP w Kąpielach Wielkich.

I nagrodą wśród recytatorów – gimnazjalistów może już szczycić się Oskar Barczyk z Gimnazjum w Gołaczewach. Zdobywcami dwóch II nagród są: Marcin Gajewski z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu oraz Anna Gonera z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. III nagrodę wyrecytowała Julia Góralczyk z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. Jurorzy postanowili też wyróżnić Natalię Swędzioł z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, Alicję Banyś z Gimnazjum w Kluczach oraz Julię Czerwik z Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu.

O terminie uroczystej gali, podczas której laureaci odbiorą dyplomy i nagrody, poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o