zlot 2

Blisko 250 przedszkolaków z opiekunami z trzynastu placówek całej gminy, wzięło udział w VIII Zlocie Przedszkolaków, którego głównym punktem był pieszy rajd z Mazańca na os. Młodych. Po przybyciu na metę do Przedszkola nr 10 im. Lucyny Krzemienieckiej, na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz gorące powitanie ze strony młodszych kolegów.

Jak zwykle w trasę wyszły głównie „starszaki”, które mimo kiepskiej pogody dzielnie zniosły trudy wędrówki. Początek ósmego z kolei rajdu tym razem wyznaczono na Mazańcu, a barwna grupa prawie 300 osób nie tylko podążała leśnymi ścieżkami, ale także zatrzymała się na chwilę na terenie zakładu wapienniczego przy ul. Krucza Góra, gdzie z bliska mogły przyjrzeć się ogromnym samochodom i procesowi załadunku wapna. Po tej pożytecznej lekcji można było ruszyć dalej w drogę. Przez ul. Kamyk, w asyście policjantów pilnujących bezpieczeństwa, dzielne przedszkolaki dotarły do celu, jakim tym razem było Przedszkole nr 10. Tradycyjnie, po trudach wędrówki, na dzieci czekały kiełbaski z rożna i zabawy integracyjne. Każda z reprezentacji trzynastu przedszkoli z rąk organizatorów otrzymała pamiątkowe dyplomy i gadżety promujące miasto.

zlot 1

Rodzice mogą odnaleźć swoje pociechy na zdjęciach. W tym roku maszerowaliśmy wspólnie z dzielnymi maluchami! Będziemy z nimi także i następnym razem. Warto dodać, że olkuski Zlot Przedszkolaków odbywa się nieprzerwanie od 2008 roku i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz ich opiekunów. Głównym przewodnikiem pieszej wycieczki była Renata Wadas.

Organizatorzy VIII Zlotu Przedszkolaków: Koło Opiekunów SKKT przy PTTK Olkusz, Małgorzata Karoń, Monika Gieca, Cecylia Kowalczyk-Jurga.

{joomplu:52525}{joomplu:52507}{joomplu:52482}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszek
Olkuszek
8 lat temu

A dlaczego w rajdzie nie brały udziału przedszkolaki z prywatnych przedszkoli? Czyżby w gminie był dzieci lepsze i gorsze?!