spr logo

SPR Pruszków – SPR Olkusz 22:27 (11:11)

SPR Pruszków to ekipa, która w tabeli kobiecej I ligi legitymuje się lepszym dorobkiem punktowym tylko od Otmętu Krapkowice. Dlatego też sobotnia wizyta olkuskich „Srebrnych Lwic” w Wielkopolsce była formalnością. Co prawda pierwsza połowa nadspodziewanie wyrównana, ale druga odsłona to już dominacja podopiecznych trenera Olszewskiego i zwycięstwo różnicą pięciu trafień. Tym miłym akcentem, nasze szczypiornistki zakończyły rundę zasadniczą. Do play offów „Lwice” przystąpią z drugiego miejsca, mając ledwie punkt straty do lidera z Nowego Sącza.

W drugim tygodniu listopada, pruszkowianki w Olkuszu dostały tęgie lanie, przegrywając 18:41. Zespół Marcina Ziemkiewicza wyciągnął z bolesnej porażki odpowiednie wnioski i po pierwszej połowie weekendowego spotkania zanosiło się na sporą niespodziankę. Gospodynie grały bardzo uważnie – w szczególności w obronie, wyprowadzając przy tym szybkie ataki. Olkuszanki za to nie miały pomysłu na skuteczne wykończenie akcji, więc po 30 minutach na tablicy widniał wynik 11:11. Reprymenda trenera Olszewskiego przyniosła pożądane skutki, bowiem po zmianie stron „Lwice” zagrały już lepiej, mozolnie wypracowując sobie bezpieczną zaliczkę. Duża w tym zasługa Pauli Przytuły, Pauliny Leszczyńskiej i Oli Giery, które wspólnie rzuciły siedemnaście bramek. W szeregach miejscowych, najskuteczniejszą zawodniczką została Karolina Kmin – zdobywczyni sześciu goli.

Zwycięstwo w Pruszkowie zarówno drużyna, jak i klubowe władze zadedykowali Julianowi Kazibutowi – człowiekowi, bez którego SPR pewnie nigdy nie znalazłby się w tym miejscu, w którym jest teraz. Na dzień meczu, tj. 11 lutego przypadła trzecia rocznica śmierci twórcy firmy ARKOP (głównego sponsora zespołu) i niegdyś szczypiornisty olkuskiego Orła.

Ostatnie dni dla Stowarzyszenia to nie tylko czas zadumy, ale także i radości. Od 20 do 22 lutego w Pruszkowie, pod okiem Duńczyka Kima Rasmussena odbędzie się kolejna już konsultacja szkolenia selekcyjnego do kadry narodowej. Na krótkie zgrupowanie zostały zaproszone skrzydłowa Alicja Fierka oraz bramkarka Marta Wawrzynkowska.

SPR Pruszków: Backiel  – Kmin (6), Pszczoła, Karniłowicz (3), Leśniak (3), Mędlinska (2),  Niedźwiedzka, Wnuk (3), Sulborska, Młynarska (3), J. Mudrowska (1), O. Mudrowska (1), Morlo.

SPR Olkusz: Baryłka, Wawrzynkowska, Knapik – Giera (5), Tarnowska, Pastwa (4), Przytuła (7), Kompała, Leszczyńska (5), Fierka, Karwacka (4), Wcześniak (1), Sudrawska (1).