wosp 2016

Już w najbliższą niedzielę 10 stycznia, na ulice całego świata wyjdzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, która nieprzerwanie od prawie ćwierć wieku gra w na rzecz chorych dzieci i pozbawionych podstawowej opieki seniorów. Orkiestra da koncert w kilkudziesięciu krajach. Jak zwykle do wspólnej puli dołoży się też powiat olkuski. Od świtu do późnej nocy pracować będzie pięć sztabów.

Podczas tegorocznego finału Orkiestra zagra na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Organizatorzy w myśl swojego hasła mierzą wysoko.

WOŚP Olkusz
Miejski Ośrodek Kultury, ul. F. Nullo

8:30 – odprawa wolontariuszy
16:00 – program artystyczny:
– Ognisko Muzyczne „Żaczek”
– Olkuska Szkółka Baletowa
– Szkoła Suzuki
– Ognisko muzyczne DodiART
– Sekcja instrumentalna i wokalna MOK
– Koncert zespołu „Wotum”
20:00 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni, a po nim koncert zespołu „Tajna Lista”

dodatkowo: aukcje i licytacje

WOŚP Bukowno
Centrum Kultury, ul. Kolejowa

14:00 – otwarcie 24. Finału WOŚP
14:15 – połączony blok występów artystycznych dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie wspólnie z sekcją wokalną MOK
16:00 – jubileuszowy tort WOŚP Sztabu Bukowno „Gramy z Orkiestrą już 16 lat” oraz ciąg dalszy występów: „Wesołe Przedszkolaki” i sekcja wokalna MOK Bukowno
17:00 – RUR: Ratujemy Uczymy Ratować – prezentacja dzieci i młodzieży ZS nr 1
17:30 – prezentacja programu uczniów z ZS nr 2
18:00 – występ kapeli „Bukowiacy” z MOK Bukowno
19:30 – koncert Orkiestry Dętej ZGH Bolesław
20:00 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni
20:30 – koncert zespołów „Banda Edwarda” i „Niby nic”
21:30 – rozliczenie 24. Finału WOŚP

dodatkowo: aukcje, licytacje i wiele innych atrakcji

WOŚP Bolesław
Dwór w Bolesławiu, ul. Główna

15:00 – otwarcie 24. Finału WOŚP
– występ dzieci z Przedszkola w Bolesławiu
– „ZIMA WITA NAS” – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
– występ przedszkolaków z Krzykawy
– pierwsza pomoc w praktyce – OSP Podlipie i Bolesław
– „Round Christmas” – występ uczniów z ZS w Krzykawie
– pokaz robotyki – uczniowie z Gimnazjum w Bolesławiu
– występy uczniów z ZPSG w Podlipiu i Gimnazjum w Bolesławiu
– Centrum Kultury i Agencja La Cultura – wokalnie: „kropka.pl”, „Psotki” oraz tanecznie: formacja „The 9th avenue style Dance Company” i „Maluszki”

20:00 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni

dodatkowo: aukcje i licytacje, samochody ciężarowe, pierwsza pomoc, Taxi Bajera

WOŚP Klucze
Stadion, ul. Rudnicka
10:00-16:00 – Off Road Pilotaż Pustynia Błędowska – tor Niegowoniczki
12:00 – start Biegu Pustynnego

Basen przy Gimnazjum w Kluczach, ul. Zawierciańska
13:00-19:00 – nurkowanie z aparatem tlenowym i nauka pływania

Dom Kultury „Papiernik”, ul. Rudnicka
16:00-18:00 – koncert finałowy, licytacja, „kramik różności”

WOŚP Jangrot
Zespół Szkół, Jangrot 83

14:00 – występy artystyczne uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzyciążu, Zespołu Szkół w Suchej i Zespołu Szkół z Zadroża, Przemka Żaby i zespołu „Imagine”
– pokazy judo w wykonaniu UKS Judo Wolbrom
– wystawa prac uczniowskich
– prezentacja kulinarno-artystyczna Koła Gospodyń Wiejskich z Jangrota i Klubu Aktywnych Kobiet z Trzyciąża
– licytacje i aukcje
– „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni.

W ubiegłym roku w całym powiecie udało się zebrać 127 tysięcy złotych. Czy uda się przebić ten wynik? Okaże się w niedzielę. Jednak już teraz można być pewnym, że charakterystyczne czerwone serduszka pojawią się w wielu domach, bo co by o Orkiestrze Jurka Owsiaka nie mówić, to dzięki niej zostało już uratowane niejedno ludzkie życie, które ma wartość nadrzędną.

26
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
26 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MłosyFerduś Kiepskibycek fedustreoz jonn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młosy
Młosy

Piękne jest to że mamy w Olkuszu fantastyczne dzieci i młodzież oraz ich wspaniałych nauczycieli i wychowawców, zastanawiam się tylko dlaczego np dla Ogniska Muzycznego „Żaczek” i nie tylko, nie ma w Domu Kultury miejsca ani pieniędzy z miejskiego budżetu dla takich talentów no i pomysłów na ich promocję i pokazanie … co do WOŚP natomiast i Owsiaka to na pewno wcześniej czy później poznamy obiektywną ocenę tej działalności, więc póki co szkoda się jarać tematem …

Ferduś Kiepski
Ferduś Kiepski

[quote name=”bycek fedus”]Populiści z pisowni „ortograficznej” znowu się uaktywnili i zaśmiecają swoimi wpisami to forum. Dla nich liczy się tylko jedno opluwać wszystkich, którzy są im niewygodni. Przegrali wszystko to co im zostało, obrzucać błotem wszystkich żeby tylko innym się nie udało. Cieniasy ryjący przeciw społeczeństwu.[/quote]Tak Masz rację trzeba Owsiakowi pomóc,bo znudził mu się sam.terenowy za ponad 250000 zł (myśli o małym helikopterze,bo korki go bardzo denerwują w Warszawie)chciałby też dokupić sobie 3,4 hektary gruntu(staw na ryby,basen,lotnisko dla helikoptera,kort do tenisa,kilka koni też by mile widział na tym gruncie.Konie raz do roku dla reklamy udostępnił by też dzieciom chorym).NATOMIAST DZIECIOM… Czytaj więcej »

bycek fedus
bycek fedus

Populiści z pisowni „ortograficznej” znowu się uaktywnili i zaśmiecają swoimi wpisami to forum. Dla nich liczy się tylko jedno opluwać wszystkich, którzy są im niewygodni. Przegrali wszystko to co im zostało, obrzucać błotem wszystkich żeby tylko innym się nie udało. Cieniasy ryjący przeciw społeczeństwu.

treoz jo
treoz jo

[quote name=”Podlesice Zawiercie”][quote name=”Podlesice Zawiercie”][quote name=”faktycznie”][quote name=”miki”]Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie dlaczego Owsiak – ateista i twórca woodstocka wysyła dzieci z puszkami pod kościoły.… Czytaj więcej »

nn
nn

jak to jest ,że jak ktoś prosi cie o 1 zł na orkiestre to zalewasz sie żółcią, ale jak NFZ zabiera ci co miesiąc 200/300zł to pokorniutko płacisz haracz a i tak zmuszony jesteś leczyć się w prywatnej przychodni czy szpitalu. tak dla sprawiedliwości porównaj utrzymanie Owsiaka z utrzymaniem kliki NFZ.

pis
pis

Kiedyś byłem przeciwny ale jak wszyscy dziecku odmówili to Pan Owsiak i jego Fundacja pomogła i pomaga. I dzisiaj jestem za !!!!!! A Ci co nie dają niech przynajmniej nie przeszkadzają i innych nie obrażają np. uczniów, którzy jeszcze mają tzw. uczucie współczucia i pomocy bliźniemu. Boję się „polskiego” katolicyzmu.

kola
kola

[quote name=”Piotrek G.”]Widać caly olkuski PiS usiadł do klawiatur :-)[/quote]
WLASNIE DOBRZE ¨POWIEDZANE -CHYBA DOSTALI PRZEKAZ !!!CO ZA PISIORY OHYDNE!!

bycek fernando
bycek fernando

Kolego miki mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał Ty lub ktoś z twojej rodziny skorzystać z tego sprzętu, a jak już zajdzie taka konieczność to odmówisz skorzystania z niego bo to zło w czystej postaci. Pochodzi z kradzieży, grabieży, zawłaszczenia czy czego tam jeszcze chcesz. Skoro tak bije się pianę na J.O. to powiedzcie gdzie można znaleźć rozliczenie, ale pełne, działalności Caritas-u? Jakie są koszty utrzymania i skąd pochodzą na to pieniądze? Rozumiem że to perpetuum mobile, cały rok działa w gratisie i nie ma ŻADNYCH kosztów działalności a ewentualne wydatki pokrywane są z pieniędzy rosnących na choince? Żeby… Czytaj więcej »

Zenek
Zenek

[quote name=”strażak”]Praktycznie większość sprzętu w szpitalach leczących dzieci jest kupione przez WOŚP, ludzie opanujcie się i zacznijcie pomagać a nie krytykować ponieważ waszym dzieciom ten sprzęt może się kiedyś przydać i uratować życie. Mam znajomego który krytykował Owsiaka aż do momentu w którym sprzęt z czerwonym sercem WOŚPu uratował życie jego dziecka. Pozdrawiam[/quote]
”strażak WOŚP pod dyrekcją J.O (dziecka starych cwanych resortowców milicyjnych)nie ma nic wspólnego z pomocą dla szpitali tego wyszkolonego hochsztaplera przez WSI w spółce Carpatia.DO celów komercyjnych trochę muszą opryszki po zaniżonych cenach kupić sprzętu do szpitali resztę kasy chachmęcą miedzy siebie na czele z tym cymbałem cwanym

strażak
strażak

Praktycznie większość sprzętu w szpitalach leczących dzieci jest kupione przez WOŚP, ludzie opanujcie się i zacznijcie pomagać a nie krytykować ponieważ waszym dzieciom ten sprzęt może się kiedyś przydać i uratować życie. Mam znajomego który krytykował Owsiaka aż do momentu w którym sprzęt z czerwonym sercem WOŚPu uratował życie jego dziecka. Pozdrawiam

Zenek
Zenek

[quote name=”Izabell”]Zanim cos napiszesz to dobrze sie zastanow. WOSP nie ma nic wspolnego z polityka, gdyby nie ich zbiorki i zakup nowych sprzetow do szpitali wiele dzieciakow nie mialoby szansy na leczenie a nawet zycie. Widzialam na wlasne oczy, moj syn tez korzystal z tej aparatury. Skad wiesz miki czy kiedys ty nie skorzystasz lub twoi bliscy z pomocy orkiestry??? Twoja mina wtedy- bezcenna…Pozdrawiam[/quote]
”Izabell”–przecież wiadomo że musi tak trochę coś kupić na pokaz.Przepuści tą operację kupna przez kilka spółek,producenci też dadzą duże upusty urządzeń.Resztę kasy przez rok mają dla siebie i hulaj dusza.

Izabell
Izabell

Zanim cos napiszesz to dobrze sie zastanow. WOSP nie ma nic wspolnego z polityka, gdyby nie ich zbiorki i zakup nowych sprzetow do szpitali wiele dzieciakow nie mialoby szansy na leczenie a nawet zycie. Widzialam na wlasne oczy, moj syn tez korzystal z tej aparatury. Skad wiesz miki czy kiedys ty nie skorzystasz lub twoi bliscy z pomocy orkiestry??? Twoja mina wtedy- bezcenna…Pozdrawiam

miki ma rację
miki ma rację

TO JEST SZCZYT HIPOKRYZJI MŁODZIEŻ Z GIMNAZJUM GMINNYCH POWIATOWYCH CHODZĄ PO PROŚBIE I ZBIERAJĄ PIENIĄDZE NA DOSTATNIE ŻYCIE I BALOWANI TYCH HOCHSZTAPLERÓW NA CZELE Z J.O ORAZ TE SPÓŁKI WSZELAKIE SPÓŁECZKI POWIĄZANE Z TYM WIADOMO O KOGO CHODZI.TA CAŁA OPRAWA ARTYSTYCZNA POKRYTA Z PIENIĘDZY GMIN POWIATÓW WOJEWÓDZTW NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z MIŁOSIERDZIEM I POMAGANIEM.WSTYD HAŃBA OSZUSTWO WYKORZYSTANIE BIEDNYCH MIESZKAŃCÓW W CAŁEJ POLSCE.

0000000000000000
0000000000000000

[quote name=”Piotrek G.”]Widać caly olkuski PiS usiadł do klawiatur :-)[/quote]

Nie wszyscy !. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo są ludzie w Olkuskim PiS, którzy nie komentują negatywnie pod tym artykułem. Ja się do nich zaliczam. Pozdrawiam wszystkich Wolontariuszy.

Podlesice Zawiercie
Podlesice Zawiercie

[quote name=”Podlesice Zawiercie”][quote name=”faktycznie”][quote name=”miki”]Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie dlaczego Owsiak – ateista i twórca woodstocka wysyła dzieci z puszkami pod kościoły. ..To szczyt… Czytaj więcej »

Kiliński Jan
Kiliński Jan

Brawo Wolbrom!!Tchórzom precz.

Piotrek G.
Piotrek G.

Widać caly olkuski PiS usiadł do klawiatur 🙂

Domina
Domina

Pytanie do Brurmistrza Piasnika: ile będzie kosztowało Urząd Miasta organizacja WOŚP – ile z podatków na to pójdzie??? chciałbym wiedzieć bo płace tu podatki a nie mam nawet gdzie zaparkować samochodu w centrum aby później dojechać do pracy do Krakowa bo tu jej nie ma, jest za to olkuska strefa aktywności gospodarczej w której nic się nie dzieje. Apropos: Brawa dla burmistrza Wolbromia, który szanuje pieniądze podatników i już 2 rok nie wspiera akcji gdzie koszty organizacji i organizacja przystanku Woodstock to ponad połowa zebranych sum…

theon
theon

ukradł coś z wyposażenia ? KOD, patrzcie, nada się na prezydenta 😀 😀 😀

Podlesice Zawiercie
Podlesice Zawiercie

[quote name=”faktycznie”][quote name=”miki”]Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. A człowiek który chce pomagać innym jeśli tylko zechce ma ogromne możliwości i nie musi czekać na jednorazową imprezę robioną na pokaz.… Czytaj więcej »

pewne na bank
pewne na bank

[quote name=”faktycznie”][quote name=”miki”]Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie dlaczego Owsiak – ateista i twórca woodstocka wysyła dzieci z puszkami pod kościoły. ..To szczyt hipokryzji ,… Czytaj więcej »

tak jest
tak jest

Brawo miki!!! Ja też tak uważam!!

faktycznie
faktycznie

[quote name=”miki”]Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. A człowiek który chce pomagać innym jeśli tylko zechce ma ogromne możliwości i nie musi czekać na jednorazową imprezę robioną na pokaz. Z… Czytaj więcej »

theon
theon

jedź na miechów, może trafisz 🙂

Piorek G.
Piorek G.

A gdzie Wolbrom?

miki
miki

Jest tylko jedna prośba aby podając kwotę zebraną na WOŚP ,poszczególne gminy podały ile pieniędzy wydano na organizację i oprawę imprezy. Należało by podać tez czym zostaną i za jaką kwotę obdarowane placówki służby zdrowia w naszym powiecie.To będzie uczciwe dla podatników. I mimo propagandy proszę o uświadomienie sobie że to nie Owsiak zbiera na dzieci i starszych , lecz odwrotnie to dzieci zbierają na Owsiaka i jego spółki żeby przez następny rok mogły dobrze funkcjonować. A człowiek który chce pomagać innym jeśli tylko zechce ma ogromne możliwości i nie musi czekać na jednorazową imprezę robioną na pokaz. Z pomocą… Czytaj więcej »