szymon przado

Młody, skromny, zdolny, ale i umiejący poruszyć jurorów i publiczność. To wizytówka Szymona Prządo, 22-letniego olkuszanina, który zyskał uznanie w oczach Agnieszki Chylińskiej, Agustina Egurroli oraz Małgorzaty Foremiak i z trzema głosami na „TAK” przeszedł do kolejnego etapu telewizyjnego show „Mam Talent!”.

To już 12. sezon popularnego programu emitowanego przez TVN. W sobotni wieczór na telewizyjnych ekranach został wyemitowany 4. odcinek nowej serii, w którym przed jury i widownią stanął młody olkuszanin. Szymon Prządo to 22-letni muzyk, który swoich sił próbował już w kilku zespołach przede wszystkim jako perkusista i saksofonista. Jak sam przyznał tuż przed swoim występem, śpiewa od niedawna – od dwóch lat. – Tworzę utwory taneczne, bo takie lubię – mówił z humorem jeszcze przed scenicznym przesłuchaniem.

Szymon to nieszablonowa postać. Na co dzień jest cichym i skromnym chłopakiem. Najlepiej odnajduje się na scenie, choć zazwyczaj tworzy w domowym zaciszu. Jest multiinstrumentalistą. Na pytanie Agnieszki Chylińskiej, czy to pierwszy jego występ przed tak dużą publicznością, odpowiedział bez wahania, że tak. Mimo wszystko, trema go nie zjadła. Wziął gitarę i… wyśpiewał „Łolelelele” – utwór swojego autorstwa. Niebanalny tekst, jak to stwierdzili sędziowie „o niczym”, nie tylko na wszystkich słuchaczach wywarł pozytywne wrażenie, ale sprawił, że niesłyszane do tej pory przez nikogo „Łolelelele”, niosło się po sali teatralnej jeszcze długo po zejściu Szymona za kulisy.

Co ważne, 22-latek za swoją odwagę i twórczość został doceniony przez wszystkich jurorów. – Szczerze mówiąc słuchałam tego co tam gadasz i mówię sobie, że będziesz coś tam śpiewał bez sensu. I to było bez sensu, ale zrobiłeś to uroczo. I pomyślałam sobie, że żałuję, że nie jestem w twoim wieku i że nie znam adresu tej stodoły, o której śpiewałeś – skomentowała występ Szymona Agnieszka Chylińska. – Dawno nie słuchałem piosenki, która tak rozbudziła moją wyobraźnię – dodał Agustin Egurrola. – Nie wiem w jakiej kategorii Cię ująć. Jesteś dobrem na całe zło. Chłopie, twórz takie piosenki, ludziom będzie lżej, będą się cieszyć i będą szczęśliwi. Program „Mam Talent!” potrzebuje takich „Łolelelele” – skwitowała natomiast Małgorzata Foremiak.

Po tych słowach decyzja jurorów nie mogła być inna. Szymon Prządo jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu telewizyjnego talent show.

Jeśli przegapiliście występ Szymona w telewizji i nie wiecie o czym właściwie śpiewał 22-latek, to odsyłamy Was do studyjnego nagrania wspomnianej piosenki pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=-vSikupjIzA Dobrego odbioru. Cały odcinek z występem olkuszanina można również zobaczyć TUTAJ.

Fot. Szymon Prządo Facebook

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze