W piątek 4. marca doskonale zaprezentowali się kluczewscy siatkarze, zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym, uczestniczący w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki, którzy wygrali mecz z reprezentacją Olkusza.Zawody odbyły się w sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Kluczach.
Jak przy każdym ważnym spotkaniu i tym razem nie obyło się bez emocji. Dziewczęta rozpoczęły swój występ dość słabo, łatwo tracąc punkty przez większą część pierwszego seta. Jednak w końcówce potrafiły się zmobilizować na tyle, że dogonił rywalki i ostatecznie, po emocjonującej walce, wygrały pierwszą partię.

W drugim secie było już dużo łatwiej. Spokojna i konsekwentna gra siatkarek doprowadziła je do końcowego zwycięstwa 2:0, dając cenne punkty w ogólnej klasyfikacji.
Duży sukces osiągnęli chłopcy, którzy po nerwowym początku w pierwszym secie, szybko złapali odpowiedni rytm gry i nie pozwolili rywalom na zmianę sytuacji. Drugi set też należał do reprezentantów Klucz i podobnie jak dziewczyny wygrali oni 2:0. To spotkanie było bardzo ważne dla chłopców, bo od niego zależało, czy uda się awansować do grona prestiżowej czwórki najlepszych drużyn w lidze. I tak właśnie się stało. To wynik historyczny, zważywszy, że swoje starty w poprzednich sezonach, chłopcy kończyli w środkowej części tabeli. Teraz czekają ich intensywne przygotowania, aby swoim występem w finale nie zawieść kibiców.
Swój drugi awans do final four Jurajskiej Ligi Siatkówki zaliczyli też samorządowcy. Ich gra  nie należała do porywających, ale w decydującym secie zachowali oni więcej opanowania i pokonali rywali z Olkusza wynikiem 2:1.
UKS Klucze uczestniczy w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki od trzech sezonów. Skupia ona 10 drużyn z gmin jurajskich, obejmujących trzy województwa.
Popularność siatkówki w Kluczach przyczynia się do rozwoju sportu w gminie, podnosząc jego poziom, a tym samym powiększając grono miłośników tej pięknej dyscypliny sportu, angażując coraz większe rzesze młodzieży. Młodzież przygotowują Paweł Krawczyk i Hubert Poczęsny.  Uczestnictwo młodzieży w JLS w znacznej mierze finansowane jest ze środków Urzędu Gminy Klucze i partnerstwa prywatnego.