W ubiegłym tygodniu dzieci z niepublicznej szkoły w Porębie Górnej oraz Porębie Dzierżnej brały udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Była to wspólna inicjatywa Pani Dyrektor Ireny Wojny oraz spółki Farma Wiatrowa Wolbrom, która na terenie Wolbromia planuje realizację farmy wiatrowej.
Na lekcję zaproszono specjalnego gościa – policjanta, który opowiadał dzieciom jak prawidłowo poruszać się po drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Tłumaczył podstawowe zasady ruchu drogowego oraz uczył jak unikać potencjalnych zagrożeń. Zwracał również uwagę, że niezwykle istotne jest, aby być widocznym dla innych użytkowników drogi, dlatego zachęcał dzieci do używania odblasków.
Każde dziecko, które uczestniczyło w lekcji otrzymało od Elżbiety Wałczyk, przedstawicielki spółki Farma Wiatrowa Wolbrom zestaw odblaskowych gadżetów: kamizelkę, opaskę, naklejkę oraz zawieszkę.
„Uważam, że zaproszenie policjanta na lekcję było strzałem w dziesiątkę. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tego, co miał im do przekazania. Bardzo się cieszę, że każdy uczeń otrzymał odblaskowe gadżety od Farmy Wiatrowej Wolbrom. Widzę, że dzieci już teraz bardzo chętnie z nich korzystają. Jestem spokojniejsza o ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły.” – powiedziała Irena Wojna, Dyrektor Szkoły w Porębie Górnej.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” to kolejny przejaw zaangażowania Green Power Development i Contino Wind Partners w życie lokalnej społeczności. W 2012 r. inwestorzy sfinansowali zakup mundurów dla jednostki OSP z Poręby Górnej oraz remont szatni w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Porębie Górnej. Dzieci z tej placówki brały również udział w konkursie ekologicznym, w którym nagrodą był wyjazd na farmę wiatrową połączony z wizytą w parku rozrywki w Rzeszowie.
W najbliższym czasie Green Power Development oraz Contino Wind Partners planują ufundować remont przystanku autobusowego w Porębie Górnej.
Spółka Farma Wiatrowa Wolbrom wraz z Contino Wind Partners Sp. z o. o. chciałaby na terenie Gminy Wolbrom wybudować farmę wiatrową składającą się z maksymalnie 3 turbin o mocy do 3 MW każda. Aktualnie Gmina Wolbrom przystąpiła wprowadzania stosownych zmian w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli dalsze prace projektowe przebiegną zgodnie z planem, park wiatrowy w Wolbromiu ma szansę powstać w 2017 roku. Do budżetu Gminy mogłoby wtedy wpływać z tytułu podatku nawet 300 tys. zł rocznie.
Tekst: Smart Media
Ale fałsz .to jest dobro to przeczytajcie „Syndrom fermy wiatrowej.