zwiedzajacy muzeum afrykanistyczne

W dniach 23 i 24 września 2016 r. muzea zlokalizowane w Centrum Kultury MOK dostępne były za złotówkę. To efekt włączenia się olkuskiego Miejskiego Ośrodka Kultury w akcje Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „60+ kultura”. Dodatkową atrakcją akcji były konkursy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zwiedzania Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Kolekcji Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

konkurs

W akcję włączyli się także studenci-seniorzy z Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Maria Kaplita, Jadwiga Karoń, Felicja Kasprzyk, Anna Pieczyrak, Helena Wnuk, Jadwiga Wyjadłowska oraz Państwo Kocjanowie i Tomsiowie. Wolontariusze ci wyposażeni zostali w przypinane do ubrań okolicznościowe znaczki, a przede wszystkim kwestionariusze konkursów muzealnych, do wypełniania których zachęcali turystów odwiedzających olkuskie muzea. Za pomocą różnorodnych ilustrowanych łamigłówek konkursy te dały okazję sprawdzenia wiedzy zdobytej podczas poznawania zbiorów zgromadzonych w Centrum Kultury. Nagrodami dla autorów prawidłowych odpowiedzi były materiały promocyjne Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Kolekcji Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

wolontariusze

Z oferty dwudniowej akcji skorzystali nie tylko olkuszanie. Szczególnie wartym dostrzeżenia przykładem turystów spoza naszego miasta była grupa, która jako pierwsza przekroczyła próg kompleksu obiektów przy ul. Szpitalnej 32 w sobotę 24 września. Byli to „Włóczykije z 17-tki”, czyli członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego z Gimnazjum Nr 17 im. Artura Grottgera w Krakowie. Dodać w tym miejscu koniecznie należy, że do Olkusza przyjechali z Jadwigą Schiller, opiekunką koła, która niedawno odznaczona została Brązowym Krzyżem Zasługi za popularyzowanie turystyki wśród młodzieży szkolnej.

materialy promocyjne

Zainteresowanych zapoznaniem się z ofertą placówek Centrum Kultury MOK zachęcamy do kliknięcia w odnośnik zamieszczony poniżej. Dla wszystkich, którzy nie odwiedzili tych muzeów w trakcie akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” i „60+ kultura”, zamieszczamy również zdjęcie niecodziennej scenografii, jaka pojawiła się w te dni na dziedzińcu przed Dworkiem Machnickich i wzbudzała ciekawość turystów. Pawilon Centrum Kultury i jego otoczenie służy nie tylko wystawom, koncertom, czy konferencjom, ale też wynajmowany jest na prywatne uroczystości i okolicznościowe imprezy. Tym razem w urokliwej scenerii dziedzińca odbyła się ceremonia ślubna.

slubna dekoracja

Zapraszamy do odwiedzania olkuskich muzeów i korzystania z komercyjnej oferty Centrum Kultury MOK.

Więcej o muzeach w olkuskim Centrum Kultury: http://mok.olkusz.pl/index.php/muzea
Więcej o akcji MSiT: http://www.msport.gov.pl/aktualnosci-sg/polska-zobacz-wiecej-weekend-za-pol-ceny-wybierz-swoja-atrakcje-turystyczna
Więcej o akcji MKiDN:http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/kultura-i-dziedzictwo/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php

MOK Olkusz

zwiedzajacy kolekcje wikliny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze