zaki_-_przebj.jpg

W najbliższą sobotę ruszają rozgrywki ligowe „Żaczków” – najmłodszych adeptów futbolu, w których udział weźmie także drużyna Przeboju Wolbrom. Żaczki to chłopcy urodzeni nie wcześniej niż w roku 2003, którym wiek, a przede wszystkim warunki fizyczne nie pozwala jeszcze na grę w wyższej grupie wiekowej – trampkarzach młodszych. Grupa ta istnieje w Przeboju od kilku lat. Powstała z inicjatywy ówczesnego piłkarza i dyrektora klubu – Jarosława Raka, który był także pierwszym trenerem dla chłopców. Od lipca tego roku małych piłkarzy prowadzi Tomasz Wójcicki, pod którego okiem trenuje blisko 30-osobowa grupa dzieci.

W tym roku będą oni także uczestniczyć już w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Stowarzyszenie ,,Orbita” z Bukowna. W „Lidze Orbity” będą reprezentować Przebój chłopcy z rocznika 2003. Ich rywalami są zespoły z Bukowna, Olkusza, Libiąża, Chrzanowa i Dąbrowy Górniczej. Pierwszy mecz już w sobotę 1 października o godzinie 10:00. Przebój Wolbrom zmierzy się z Górnikiem Libiąż na Orliku przy SP1 na ul. Mariackiej, gdzie będzie rozgrywał swoje mecze w charakterze gospodarza.

Tym samym Klub Sportowy Przebój Wolbrom prowadzi już drużyny, występujące we wszystkich możliwych rozgrywkach młodzieżowych. Są to ,,Żaczki” występujące w „Lidze Orbity”, trampkarze młodsi, trampkarze starsi, juniorzy młodsi oraz juniorzy starsi. Ogółem w wolbromskim klubie trenuje ponad 100 młodych zawodników z terenu Miasta i Gminy Wolbrom, a także innych okolicznych miejscowości, co stanowi dla nas powód do dumy i daje nadzieję na występy tych chłopców w niedługim czasie w pierwszej drużynie Przeboju.

Warto więc w najbliższą sobotę wybrać się na wolbromski „Orlik”, by dodać otuchy młodym Przebojowcom i przekonać się na własne oczy, jak poradzą sobie w swoim debiutanckim meczu. Zapraszamy !

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze