DSCF1280

W środę, 12 grudnia, w bukowieńskim MOK-u odbył się finał VII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na…“. W tym roku jury oceniło aż 122 prace.

Regionalny Konkurs Plastyczny „Anioł na…“ jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bukownie we współpracy z warszawską Fundacją BO WARTO. Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, a jego główne cele to przełamywanie barier pomiędzy uczniami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi oraz prezentacja uzdolnień artystycznych uczestników projektu szerokiemu gronu odbiorców. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół ogólnodostępnych, integracyjnych z oddziałami integracyjnymi, szkół specjalnych, oddziałów specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia postać anioła. Praca musiała być wykonana na grubym papierze – bloku technicznym lub kartonie formatu A4, dowolną techniką plastyczną, z zastrzeżeniem, by jej ekspozycja była możliwa do zamknięcia w antyramie.

DSCF1294

Uczestników finałowej gali przywitała Katarzyna Gajdziszewska, jedna z pomysłodawczyń projektu, która jest również członkiem Fundacji BO WARTO. Następnie z programem artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie. Po zakończeniu części artystycznej na scenę zostali zaproszeni przedstawiciele sponsorów, patronów konkursu oraz placówek, które brały udział w rywalizacji. Z rąk dyrektora SP nr 1 Mirosława Siudyki wszyscy otrzymali podziękowania i specjalnie na tę okazję przygotowane upominki.
Wreszcie przyszła kolej na ogłoszenie wyników. Na tegoroczny konkurs napłynęły aż 122 prace z placówek w Zawierciu, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Olkuszu, Sosnowcu, Katowicach, Chrzanowie, Krakowie, Wolbromiu i Bukownie.
Ich autorzy wykorzystali bardzo różnorodne techniki: malarstwo, kolaż, wydrapywanki, wyklejanki, rysunek, witraże i techniki mieszane. Jury postanowiło nagrodzić drobnymi upominkami wszystkich uczestników konkursu oraz przyznać 32 równorzędne wyróżnienia. Podziękowania i nagrody dla autorów oraz ich opiekunów wręczyli sekretarz miasta Marcin Cockiewicz oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie ksiądz Wojciech Tkacz. Warto dodać, że statuetki i upominki dla patronów, sponsorów i uczestników wykonały pomysłodawczynie konkursu – Katarzyna Gajdziszewska i Magdalena Łaskawiec z SP nr 1 w Bukownie. W przygotowanie nagród aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariusza. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy gali zostali zaproszeni do obejrzenia konkursowych prac w sali wystawowej MOK.

DSCF1238

Patronatem honorowym objęli imprezę: Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Michał Borda, Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie – ks. Wojciech Tkacz.

DSCF1198

DSCF1201

DSCF1195

DSCF1223

DSCF1224

DSCF1295

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze