DSCF9110

W miniony piątek w bukowieńskim MOK-u odbyła się gala V edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na…”. Komisja konkursowa przyznała trzy I miejsca, trzy II miejsca, trzy  miejsca III oraz 23 wyróżnienia.

Regionalny Konkurs Plastyczny „Anioł na…” powstał z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną. Jego celem było zaoferowanie uczestnikom możliwości zaprezentowania talentów i uzdolnień artystycznych szerokiemu gronu odbiorców. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół ogólnodostępnych, integracyjnych/z oddziałami integracyjnymi, szkół specjalnych/oddziałów specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia postać anioła. 

W sali widowiskowej MOK-u uczestników finałowej gali przywitała Katarzyna Gajdziszewska. Po zakończeniu części artystycznej na scenę zostali zaproszeni przedstawiciele placówek, które brały udział w konkursie. Znalazły się wśród nich szkoły m.in. z Katowic, Chrzanowa, Sosnowca, Czeladzi, Będzina, Olkusza i oczywiście Bukowna. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali obdarowani symbolicznymi upominkami.
A później przyszła kolej na wręczanie nagród i wyróżnień.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 106 uczestników reprezentujących 21 placówek. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem 45 opiekunów. Jury w składzie: Anna Pęgiel – nauczyciel nauczania integracyjnego, plastyk, oligofrenopedagog i pasjonatka malarstwa, Adrianna Gajdziszewska – historyk sztuki, artystka intermedialna, redaktorka magazynu o młodej sztuce „Wczasy”, animatorka działań artystycznych z najmłodszymi, oraz Jakub Tokarz – artysta plastyk, malarz, grafik i muzyk,  przyznało 23 wyróżnienia, trzy miejsca trzecie, trzy miejsca drugie i trzy pierwsze.
Laureatami I miejsca zostali: Kamil Siadul (Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu), Dariusz Loc (Szkoła Podstawowa nr 38 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu) oraz Grzegorz Mucha (Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie),  II miejsce zajęli:  Simon Biela (Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu), Dagmara Linnik (Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu) i Karol Bebak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie),  miejsce III – Mateusz Mendry (Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu), Daria Bajer (Szkoła Podstawowa nr 38 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu) i Natalia Siemieniec (Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu). Statuetki i upominki dla patronów, sponsorów, wyróżnionych i nagrodzonych wykonały pomysłodawczynie konkursu – Katarzyna Gajdziszewska oraz Magdalena Łaskawiec z ZS nr 1 w Bukownie. Nagrody dla każdego uczestnika przygotowali opiekunowie Gimnazjalnego Klubu Wolontariusza wraz z wolontariuszami.

DSCF9098

Po wręczeniu nagród uczestnicy gali zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy konkursowych prac, która będzie dostępna do 10 stycznia 2017 r. Prace można zobaczyć również na stronie internetowej www.aniolna.fundacjabowarto.pl. Po zakończeniu wystawy zostaną przekazane w ręce sponsorów i partnerów przedsięwzięcia.
Organizatorem konkursu „Anioł na…” był Zespół Szkół nr 1 w Bukownie wraz z warszawską Fundacją BO WARTO, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Bukownie oraz wolontariuszami z Gimnazjalnego Klubu Wolontariusza działającego przy ZS nr 1.
Patronatem honorowym imprezę objęli: Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski oraz  Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie – ks. Wojciech Tkacz.

 

DSCF9072

DSCF9080

DSCF9083

DSCF9142

DSCF9145

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze