banki mydlane 2019 1

Miniony weekend upłynął mieszkańcom Srebrnego Grodu pod znakiem słonecznej pogody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przyjazna aura sprzyjała także imprezom plenerowym. Za sprawą baniek mydlanych i iluzji w niedzielę centrum Olkusza zamieniło się w ogromną krainę dobrej zabawy.

Niedzielne popołudnie na olkuskim rynku upłynęło pod znakiem relaksu i niecodziennych emocji. Najpierw Miejski Ośrodek Kultury razem z Glutaminianem Sodu zaprosili na kolejną edycję Festiwalu Baniek Mydlanych pn. „Puść bańkę”, a później na starówce z niezwykłym pokazem wystąpił iluzjonista Konrad Mościński.

Festiwal Baniek Mydlanych to impreza, której główną atrakcję stanowią ulotne mydlane kulki. Podobnie, jak przed rokiem w czasie festiwalu swoich sił w puszczaniu baniek spróbować mógł dosłownie każdy. W zabawie ochoczo brali więc udział zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie. Dzięki temu olkuska starówka stała się najbardziej „tęczowym” i kolorowym miejscem w mieście.

W trakcie imprezy do wspólnej zabawy zachęcali nie tylko szczudlarze, ale także pozostali członkowie grupy teatralnej Glutaminian Sodu. Organizatorzy zapewnili mnóstwo płynu do robienia baniek a także zorganizowali liczne konkursy i animacje. – Choć największą radość z tysięcy unoszących się w powietrzu mydlanych baniek miały dzieci, to w wir zabawy licznie ruszali także dorośli. Cieszymy się, że nasz happening zachęcił do wspólnej zabawy całe rodziny – mówi Maciej Nabiałek, jeden z liderów „Glutów”.

banki mydlane 2019 1

Akcja „Puść bańkę” stanowiła pierwszą część niedzielnej imprezy. Po niej nadszedł czas na występ Konrada Mościńskiego. Program zaprezentowany przez sztukmistrza wprawił w podziw – a nie raz też i w osłupienie – zgromadzoną na rynku publiczność. Podczas swojego występu magik zabrał bowiem mieszańców Srebrnego Grodu w magiczną podróż przez świat iluzji.

Artystyczny występ przypadł do gustu szczególnie dzieciom. Niektóre z nich, choć na chwilę, same mogły zamienić się w małych czarodziejów i wykonywać wspólnie z iluzjonistą magiczne sztuczki. Wyprawa do tajemniczego świata iluzji dostarczyła wszystkim sporo radości i dobrego humoru.

{joomplu:87959}{joomplu:87945}{joomplu:87953}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o