logo podokrg

Dłubnia Trzyciąż/Jangrot oraz Unia Jaroszowiec, kolejno po rocznej i trzyletniej banicji wracają do A-klasy! Tak naprawdę, kroku tej dwójce potrafiły dotrzymać tylko Trzy Buki Wierzchowisko i Jutrzenka Ostrężnica. Reszta stawki od samego początku była daleko w tyle, a kadłubowa runda rewanżowa zniesmaczyła wielu kibiców olkuskiego futbolu.

Dłubnia Trzyciąż/Jangrot to twór powstały z połączenia dwóch klubów. Dłubnia Jangrot i ULKS Trzyciąż zjednoczyły siły, bo walka w pojedynkę nie gwarantowała sukcesu, a tak przy współpracy udało się osiągnąć niezły wynik. Perspektywy dla Dłubni Trzyciąż/Jangrot też są obiecujące. – Od sierpnia wracamy na boisko w Trzyciążu. Będziemy mieli do dyspozycji nowy, funkcjonalny obiekt, którego nie powstydziłaby się drużyna nawet z piątej ligi. Wytworzył się dobry klimat dla piłki i mocno wierzę w to, że nasz powrót do Klasy A nie będzie tylko chwilowy, ale na dobre się tutaj zadomowimy, a w perspektywie czasu powalczymy o coś więcej – żyje nadzieją Przemysław Czapnik, grający szkoleniowiec Dłubni.

Podopieczni trenera Czapnika awans zawdzięczają stabilnej formie i długiej ławce, bo przecież nie każdy w trudnych chwilach mógł sobie pozwolić na komfort dokonywania roszad w składzie. – Od sierpnia do rozgrywek B-klasy przystąpi Dłubnia II. Chętnych do gry nie brakuje, a chcemy, aby każdy miał szansę zaprezentowania się na boisku, stąd zawodnicy, którzy nie znajdą miejsca w pierwszym składzie zostaną oddelegowani do rezerw, by tam udowodnić swoją przydatność – zaznacza opiekun beniaminka A-klasy. Dłubnia z dwudziestu spotkań wygrała szesnaście, raz podzieliła się punktami i trzykrotnie zeszła z boiska pokonana. Zdobyte 49 punktów pozwoliło na awans z pierwszego miejsca.

Nieco więcej nerwów towarzyszyło piłkarzom z Jaroszowca, którzy o promocję do A-klasy walczyli do samego końca, a w ostatnim meczu sezonu w bezpośrednim starciu podejmowali innego kandydata do awansu – Trzy Buki Wierzchowisko. Goście dzięki wybornej dyspozycji w rundzie wiosennej dołączyli do ścisłej czołówki, jednak w najważniejszym momencie zawiedli i po porażce 0:2 w Jaroszowcu marzenia o historycznym awansie do A-klasy muszą odłożyć na przyszłość, choć kto wie, jakie będą decyzję OZPN-u Olkusz w razie wygrania baraży o Ligę Okręgową przez Legion Bydlin. Jak na razie świętują tylko w Trzyciążu/Jangrocie i w Jaroszowcu. W szczególności opiekun Unii, Zbigniew Rutka ma powody do satysfakcji, bo po trzech latach starań wreszcie udało się podnieść z kolan mocno zasłużony dla lokalnego futbolu klub. Od sierpnia zacznie się weryfikacja sił.

Runda rewanżowa w olkuskiej B-klasie, mimo ścisku na szczycie, nie przynosiła wielu emocji. Wszystko przez niewielką ilość zespołów i wycofanie się aż trzech drużyn! Tuż przed startem sezonu z rywalizacji zrezygnowała Pogoń Strzegowa, a po rundzie jesiennej za grę podziękowały także ekipy z Gołaczew i Kwaśniowa. Dlatego też najczęściej w każdej kolejce dochodziło do trzech spotkań. Na szczęście widać światełko w tunelu dla olkuskiej „Serii B”. Co prawda po spadku z A-klasy Strumyka Zarzecze zniknie rezerwa tego zespołu, ale w jej miejsce już szykują się zaplecza Dłubni oraz Jury Łobzów. Wiele wskazuje na to, że do rozgrywek dołączą również klubu z powiatu miechowskiego, a to wszystko przez przejście od nowego sezonu Olkusza pod skrzydła krakowskiej centrali piłkarskiej.

20.kolejka (ostatnia) – komplet wyników:

Piliczanka II Pilica – Błysk Zederman 6:0
Leśnik Gorenice – Skok Lgota Wolbromska 3:0 (walkower, goście nie przyjechali)
Jutrzenka Ostrężnica – Sokół II Gołaczewy 3:0 (walkower, Sokół II wycofał się z rozgrywek)
Dłubnia Jangrot – Strumyk II Zarzecze 3:0 (walkower, goście nie przyjechali)
Unia Jaroszowiec – Trzy Buki Wierzchowisko 2:0

Tabela końcowa:

1. Dłubnia Trzyciąż/Jangrot 
49 pkt.
2. Unia Jaroszowiec  49 pkt.
3. Trzy Buki Wierzchowisko  46 pkt.
4. Jutrzenka Ostrężnica  43 pkt.
5. Leśnik Gorenice 26 pkt.
6. Strumyk II Zarzecze 25 pkt.
7. Piliczanka II Pilica
23 pkt.
8. Błysk Zederman
21 pkt.
9. Skok Lgota Wolbromska
20 pkt.
10. Sokół II Gołaczewy   6 pkt.
11. Orzeł Kwaśniów   6 pkt.

Awans: Dłubnia/Trzyciąż Jangrot i Unia Jaroszowiec
Nikt nie spada.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze