bajkowy 1

Przed rokiem Stowarzyszenie Teatralno-Literackie prowadzone przez Przemysława Kanię, z okazji czerwcowego Dnia Dziecka zorganizowało premierową edycję Bajkowego Koncertu. Pomysł przypadł do gustu najmłodszym, którzy i tym razem szczelnie wypełnili widownię olkuskiego MOK-u. Uczniowie gminnych podstawówek i przedszkolaki jeszcze raz mogły cieszyć się ze swojego święta.

Bajkowy Koncert rozpoczął Przemysław Kania, aktor Teatru Zagłębia i założyciel STL-u, który wszystkich milusińskich przywitał w przebraniu białego królika. Zanim jednak na scenie pojawili się wykonawcy, z życzeniami dla najmłodszych ruszyli posłowie oraz samorządowcy z powiatu olkuskiego. Wszyscy przynieśli ze sobą nie tylko moc serdeczności, ale także i górę słodkości, czyli to, co dzieci lubią najbardziej.

Jako pierwsi koncertowali młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu. Prezentowali oni utwory z wielu bajek grane na różnych instrumentach. Po nich przed mikrofonem stanęła Monika Korpusik, solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, która jak zwykle oczarowała widownię barwnymi kreacjami i wokalnymi interpretacjami bajkowych piosenek. Śpiewaczka przygotowała również sporo zagadek i opowiadań o animowanych bohaterach ze szklanych ekranów. Publiczności wciąż było jednak mało, więc nie obeszło się bez bisu. Utwór Majki Jeżowskiej zatytułowany „Wszystkie dzieci nasze są” śpiewała cała sala.

Po koncercie każdy z jego uczestników został obdarowany słodyczami i upominkami od sponsorów. Najważniejsze było jednak to, że dzieci niemal w komplecie Dom Kultury opuszczały z szerokim uśmiechem na ustach. Na widowni pojawiło się przeszło 300 osób reprezentujących olkuskie szkoły: SP 1, SP 3, SP 4, SP 6, a także podstawówki z Osieka, Zawady, Gorenic i Chechła. Nie zabrakło też przedszkolaków z „Piątki” i „Siódemki” oraz wolontariuszy z „Ekonomika”, którzy pomagali przy organizacji koncertu.

Kolejne bajkowe atrakcje już za rok!

Fot. Archiwum Redakcji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
S.
S.
6 lat temu

Zapewne dzieci były przeszczęśliwe mogąc podziwiać na scenie nasze panie posłanki i pana posła. Ba. Pewnie czekały z niecierpliwością na te wystąpienia… 😛