bombki

Wszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia, czekamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem i chętnie wspólnie śpiewamy kolędy. A jeśli można wszystko to połączyć, dodać do tego spotkanie z wyjątkową publicznością i móc złożyć podziękowania darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy przez cały rok (nie tylko ten…) działalności Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego pomagali zarówno finansowo, jak również ofiarując produkty spożywcze, wypieki i przede wszystkim swój wolny czas… tak serdecznymi słowami rozpoczął III już Teatralne Spotkanie z Kolędą Prezes Zarządu STL dr Przemysław Kania. 
I w tym roku Aula Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu niemal „pękała w szwach”. Budujące jest to, że na spotkania przychodzą nowi goście, nowe stowarzyszenia i fundacje nie tylko z terenu powiatu olkuskiego, ale również z innych okolic. Ponad 300 osób mogło podziwiać występy solistki Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk pani Moniki Korpusik oraz twórczość olkuskich poetów, w autorskim wykonaniu Mistrzów Słowa:  pana Michała Bałagi i pana Przemysława Kani – aktorów Teatru „Zagłębia” w Sosnowcu oraz grupy dziewczynek z Olkuskiej Szkółki  Baletowej  prowadzonej przez tancerza Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk pana Piotra Korpusika. Prezes stowarzyszenia w to niezwykłe popołudnie wcielił się zarówno w rolę gospodarza prowadzącego koncert, jak również w recytatora. Przedstawiając artystów powiedział, że brakłoby wieczoru, aby wymienić osiągnięcia gości występujących na scenie. Fenomenalny głos pani Korpusik, przeplatany recytacją aktorów i wdzięcznym tańcem malutkich artystek olkuskich spowodował, że goście nie chcieli opuszczać sali. Gromkie brawa i włączanie się w śpiew świadczy o udanym wydarzeniu. Na jego sukces zapracowało bowiem wiele osób.

Najważniejszą niewątpliwie jest zawsze otwarta i chętna do pomocy młodzież z Zespołu Szkół nr 4 im. KEN w Olkuszu (Budowlanka) oraz wolontariusze „Klubu Ośmiu” i uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. A. Kocjana w Olkuszu. Dziękujemy Dyrekcji obu szkół, pani Maridzie Zoń i panu Tomaszowi Lisowi za świetną współpracę i pomoc w organizowaniu tak ważnego wydarzenia kulturalnego. W tym roku Kiermasz Świąteczny odbył się dzięki pięknym i estetycznie wykonanym pracom przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej. Dla pana Kierownika Placówki Sebastiana Sierki również płyną serdeczne podziękowania. Nie byłoby poczęstunku, gdyby nie serdeczność Zarządu Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu na czele z Prezesem Zarządu panem Alfredem Szylko oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego i Prezesa pana Marka Krzykawskiego. Plakaty i zaproszenia wydrukowała nieodpłatnie zaprzyjaźniona ze stowarzyszeniem Firma Skandruk, której właścicielem jest pan Adrian Dyński. Organizacja koncertu to także zaangażowanie pań: Renaty Skubis – Kubańskiej, Wiesławy Syguły, Anny Śmierciak, Agnieszki Goździelskiej i Haliny Świtlickiej.

Dla Zarządu Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego – organizatorów spotkania z kolędą największą nagrodą są łzy wzruszenia rodziców i dziadków patrzących na swoje pociechy oraz gromkie brawa publiczności podziwiającej występy artystów. A Święty Mikołaj? No właśnie, spacerował po sali z workiem wypełnionym smakołykami. Dla dzieci ze szkółki baletowej przywiózł upominki, o dorosłych artystach także nie zapomniał i osobiście wręczał słodkości. Ponad godzinny koncert zakończył się huczną owacją i podziękowaniami zarówno organizatorów, jak i dla organizatorów. Na ręce Prezesa STL pana Przemysława Kani zostały złożone kwiaty od przybyłych gości z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chrzanowa oraz Seniorów z Pomorzan, którzy kwiaty wręczyli także Wiceprezes Małgorzacie Dachowskiej. Cóż można powiedzieć? Łza się kręci w oku… i do zobaczenia za rok!

Stowarzyszenie Teatralno – Literackie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze