basia goraj mp

Początek sierpnia to czas, kiedy najlepsi szachiści rywalizują ze sobą o tytuł Mistrza Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Nie inaczej było również w tym roku. W dniach 06-09 sierpnia br. areną zmagań młodych szachistów był katowicki Spodek. W tegorocznych Mistrzostwach Polski ogółem udział wzięło 947 zawodników w 12 kategoriach wiekowych, w tym 319 dziewczynek i 628 chłopców. Olkuski klub reprezentowało 12 zawodników: Barbara Goraj, Bartłomiej Turski, Mateusz Lis, Jakub Ochowicz, Tomasz Bąchór, Dominik Kurek oraz najmłodsi: Bartłomiej Goraj, Jakub Sypień, Maksymilian Januszek, Kacper Ekiert, Kamil Wnuk i Bartosz Biały.

Startująca w kategorii juniorek do lat 10 Basia Goraj okazała się godną kontynuatorką olkuskich medalowych tradycji szachowych. Basia jest dziewiątym zawodnikiem pochodzącym z Olkusza, który na przestrzeni ostatnich 30 lat zdobył tytuł Mistrza Polski w szachach (przy czym niektórzy zdobywali ten tytuł wielokrotnie). W Katowicach Mistrzostwo Polski Basia zdobyła w znakomitym stylu. W drodze po złoty medal nie przegrała żadnej z partii, a tytuł Mistrzyni Polski zapewniła sobie już na rundę przed końcem turnieju. Basia grała agresywne, widowiskowe szachy, wykazując się refleksem, dobrą analizą sytuacji na szachownicy oraz umiejętnością gry kombinacyjnej. W rezultacie Basia zwiększyła swoją kolekcję medali z Mistrzostw Polski o złoto zdobyte w Katowicach. Mamy nadzieję, że osiągnięty sukces zmotywuje Basię do dalszego intensywnego treningu i zgłębiania arkanów królewskiej gry, tym bardziej, że teraz pomimo okresu wakacyjnego przed Basią bardzo intensywny okres przygotowań do kolejnych startów na zawodach rangi mistrzowskiej. Pod koniec września Basia jako członkini Kadry Narodowej będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Chorwacji.

Pozostali olkuscy zawodnicy również zaliczyli udany start w mistrzostwach Polski. Miejsca w czołówce zajęli Mateusz Lis, Tomasz Bąchór, Bartłomiej Turski, Jakub Ochowicz i Dominik Kurek. Najmłodsi nasi zawodnicy z kolei udowodnili, że należy się z nimi liczyć i w przyszłości również oni będą zajmować wysokie miejsca w turniejach rangi Mistrzostw Polski.

UKS „Czarny Koń” Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol
Karol
7 lat temu

GRATULACJE!!! 😆