0czarny kon szachy bedzin

W miniony weekend, 26 stycznia, odbył się Ogólnopolski Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Będzina. Podopieczni „Czarnego Konia” Olkusz pozostawili przeciwników bez szans i uplasowali się na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach wiekowych. Tak wysokie noty, to w dużej mierze zasługa tygodniowych, wielogodzinnych treningów w okresie ferii zimowych z których udzielone wskazówki, rozegrane partie, rozwiązywane zadania zaowocowały wysokimi miejscami zawodników. Prawie każdy z nich Dominik, Tomek i Bartek zastosowali odpowiednie dla swoich partii debiuty szachowe: sycylijkę czy hiszpankę.

Zacięta rywalizacja w finale toczyła się między Dominikiem Kurkiem a Tomkiem Bąchorem, w której ostatecznie Dominik zwyciężył zajmując I miejsce w kategorii wiekowej 9 – 12 lat. Do turnieju przystąpiło 33 zawodników i zostało rozegranych 7 partii.
Turniej szachowy juniorzy: 

 

grupa 9-12 lat (2004-2001)
I miejsce Dominik Kurek
II miejsce Tomek Bąchór

grupa do 8 lat (2005 i młodsi)
I miejsce Bartek Turski

W klasyfikacji ogólnej turnieju do 16 lat:
II miejsce Dominik Kurek 6pkt
IV miejsce Tomek Bąchór 5pkt
X miejsce Bartek Turski 4pkt

W  turnieju open arcymistrz szachowy Paweł Czarnota był bezkonkurencyjny i zdetronizował wszystkich rywali zajmując I miejsce i zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Będzina. Pozostali zawodnicy Mateusz Lis i Ala Cebula wywalczyli również wysokie lokaty, tym bardziej, że byli to najmłodsi zawodnicy turnieju otwartego. 5. miejsce Mateusza i 7. miejsce Ali Cebuli, jako jedynej zawodniczki turnieju, potwierdziły tylko wysoką klasę podopiecznych „Czarnego Konia” Olkusz.
I miejsce Paweł Czarnota
V miejsce Mateusz Lis
VII miejsce Alicja Cebula
 
                                                              

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments