kasia szklarczyk

20-letnia Katarzyna Szklarczyk z Bukowna dotarła do topowej piątki w tegorocznym plebiscycie Miss Polonia 2016. Choć reprezentantce z naszego powiatu nie udało się zdobyć korony Najpiękniejszej z Polek, to i tak miejsce w ścisłej czołówce należy uznać za ogromny sukces młodej studentki weterynarii.

Tytuł Miss Polonia 2016 zdobyła 21-letnia Izabella Krzan z Olsztyna i to ona będzie reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Universe, które w styczniu przyszłego roku odbędą się na Filipinach. Nowa Miss przejęła koronę z rąk Pauliny Krupińskiej. Ma 180 cm wzrostu i wymiary 88/64/95.

Gala tegorocznego konkursu odbyła się 12 listopada w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Podczas finału dwadzieścia kandydatek zaprezentowało się w kolekcjach znanych marek odzieżowych. Galę poprowadził Olivier Janiak, natomiast muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Halina Mlynkowa, Kasia Cerekwicka oraz Łukasz Zagrobelny.

Kandydatki oceniało jury, w którym zasiadły także laureatki konkursu Miss Polonia z lat poprzednich. Niestety, żadna ze stacji telewizyjnych nie transmitowała na żywo wyborów Najpiękniejszej z Polek. Galę zobaczyć można było jedynie w internecie.

Z finałowej dwudziestki najpierw wyłoniono dziesięć kobiet. Po kolejnych pokazach jurorzy wybrali pięć pań, które walczyły o tytuł Miss Polonia 2016. Wśród nich znalazła się także 20-latka z Bukowna Katarzyna Szklarczyk. Obok niej do pierwszej piątki weszły także Katarzyna Włodarek, Dominika Szymańska, Ludwika Cichecka oraz Izabella Krzan. Ostatecznie głosami ekspertów wygrała 21-letnia olsztynianka Iza Krzan. I wicemiss została Dominika Szymańska z Bydgoszczy, natomiast II wicemiss Katarzyna Włodarek z Wielunia. Ona również zgarnęła nagrodę Miss VitaDiet Polska. Zwyciężczynią w głosowaniu publiczności została Ludwika Cichecka. W czołówce także tego plebiscytu uplasowała się Kasia Szklarczyk.

Mimo braku korony oraz tytułu wicemiss, 20-latka z Bukowna mówi o dużym sukcesie i spełnieniu marzeń. W końcu nie często zostaje się jedną z pięciu Najpiękniejszych Polek… Gratulujemy! Sylwetkę Kasi przedstawialiśmy TUTAJ.

Fot. Miss Polonia

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o